Káva, ktorá vám dodá energiu

Patríte aj vy k milovníkom kávy? Ste kávičkárom, ktorý miluje dobrú a kvalitnú kávu a ste zároveň otvorený novým veciam. Ak potrebujete dodať vášmu telu potrebnú energiu alebo naštartovať svoj deň bez toho, aby ste museli podstúpiť sviežu sprchu či beh o 5 ráno, máme pre vás riešenie. Novinka na kávovom trhu, power coffee. Už z názvu je jasné, že táto káva vám dodá energiu.

Táto káva sa u nás neobjavila náhodou. Nepriviezli ju ani zo zahraničia. Ide o slovenský výrobok, za výrobou ktorého stojí mladý milovník zdravého životného štýlu Dušan Plichta. Milovník nielen kávy, ale hlavne zdravého jedla. jeho power coffee je založená práve na spojení zdravých surovín, ktoré robia z tejto kávy pre človeka dokonalý pôžitok. Čo tento pôžitok vytvára?

Kritériá, ktorých splnenie sa podpisuje pod kvalitu kávy

V súčasnosti takmer každý dospelý človek pije kávu. Mnohí z nich pijú kávu hlavne z dôvodu vyčerpania, únavy. Preto by im káva mala dodať potrebnú energiu na to, aby mohli začať deň a vykonávať každodenné činnosti. Niektorí však začínajú pochybovať o účinkoch kávy. Prečo? Dnes sa na trhu objavuje nespočetné množstvo druhov kávy. Vyskúšať tak môžete talianske, ale aj iné zahraničné kávy, ktoré však vôbec nie sú kvalitné. Nie je teda výnimkou, ak vám pitie kávy spôsobuje žalúdočné alebo iné problémy.

V čom teda spočíva kvalita kávy? Na čo by sme sa mali zamerať, ak chceme siahnuť po kvalitnej a chutnej káve? Existujú kritériá, ktoré by mali byť pri príprave kávy splnené. Prvé by malo byť splnené už na začiatku, pri pestovaní, ktoré by malo byť organické. Odstrániť by sa mali plesne, ale aj forma a čerstvosť praženia je dôležitá. Nakoniec aj správna príprava kávy vplýva na jej konečnú kvalitu.

Kvalitný obsah vás naštartuje

Organická káva z eshopu Powerlogy je výnimočná vo viacerých smeroch. Tou prvou je samotný spôsob prípravy a jej zloženie. Táto káva sa pripravuje zo 7 až 9 gramov kávy, masla, škorice a MCT alebo kokosového oleja. Ak však chcete rýchlejšie získať energiu, siahnite po prvom druhu oleja. Ten je až 6-krát účinnejší, trénuje váš metabolizmus a regeneruje mozog, pre ktorý najlepšou výživou nie je glukóza, ale práve dobré tuky. Tie sa nachádzajú v masle. Škorica vám naštartuje trávenie, a preto Power Coffee môže byť najlepšou voľbou práve na raňajky a môže nahradiť spokojne plnohodnotné raňajky.

Dodať energiu je primárne

Mnohí z vás sa možno obávate tejto zvláštnej kombinácii masla a tukov práve v káve. Neuvedomujete si, že denne si do kávy pridávate neuveriteľné množstvo cukru. Zbytočného cukru, ktorý pre vaše telo nie je prospešný. Práve maslo, škorica a tuky v kombinácii so správnou dávkou kofeínu vytvára vo vašom tele energiu. A práve tento efekt je pre kávu primárny.

Výnimočnosť nespočíva len v zložení

Možno vás nepresvedčil obsah, z ktorého sa táto káva vyrába. Jej kvalita však nespočíva iba v jej zložení. Na prípravu sa totiž využívajú bio zrná výberovej kvality. Tie sú v procese výroby čerstvo a pomaly pražené. Práve to zaručuje, aby káva nebola zbytočne prepražená, horká a ani kyslá. Keďže sa na výrobu využívajú kvalitné bio zrná, pitie kávy vám nebude spôsobovať žiadne tráviace problémy.

Power Coffee v pohodlí u vás doma

Na to, aby sa dosiahol správny účinok tejto kávy, je dôležitá príprava, a preto to mnohí milovníci kávy, ktorí už power coffee vyskúšali, nechávajú na kaviarne. Tie majú totiž presné suroviny, ktoré sú potrebné na prípravu tejto kávy. Ak si ju ale chcete vyskúšať v pohodlí vášho domova, zakúpiť si ju môžete aj z internetových stránok. Power Coffee je produkt, na ktorý môžete pri hľadaní vhodnej power coffee pre vás natrafiť.

Vybrať si je naozaj z čoho, keďže ponuka je naozaj široká. Vybrať si môžete z kávy s príchuťou čokolády, mandarínky či citrónovej trávy. Ak však chcete ostať pri „klasike“, aj tá je v ponuke. Siahnite a vyskúšajte kávu praženú na Slovensku. Zrnková bio káva Organic Espresso je kombináciou arabiky a robusty, ktorá vám zabezpečí chuť bez kyslosti a horkosti. Vybrať si teda kvalitnú kávu nie je teda vôbec ťažké.

Nie každá kombinácia s kofeínom nám dodá energiu

Kvalita, ktorá sa odráža nielen v obsahu kofeínu, ale hlavne vo výbere kvalitných surovín. Mnohí si stále myslia, že kofeín je ten, ktorý nám dodáva energiu. Preto siahajú aj po energetických nápojoch. Dôležité však nie je len to, či prijímate kofeín, ale hlavne z akých zdrojov. Či ide o prírodné alebo syntetické. Dôležité okrem zdroja je aj to, v akej kombinácii prijímame kofeín. Pre naše telo najhoršou je spojenie syntetický a cukru. Pri power coffee ale ide o kombináciu prírodného kofeínu a kvalitného tuku.

Pri káve rozlišujeme viacero parametrov, ktoré z nej robia ozajstný prísun energie. Chutná a zároveň zdravá káva nie je žiadny výmysel. Existuje kombinácia pre vás možno nezlučiteľných surovín, ktoré vytvárajú neobyčajnú kávu. Tou je práve power coffee.

(Visited 50 times, 1 visits today)
Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *