6 byliniek pre rýchly metabolizmus

Väčšina z nás sa v určitom momente potýkala so stratou váhy, že tento zápas môže byť výsledkom niečoho – nezdravého životného štýlu, nedostatku pravidelného cvičenia, zlej stravy alebo jednoduchého metabolizmu. Váš metabolizmus je niečo, čo môže naozaj otestovať vašu trpezlivosť, môže spôsobiť úbytok na váhe cakewalk alebo urobiť vynaložené ďalšie úsilie, len aby ste dosiahli niečo, čo dosiahla vaša priateľka za mesiac. Takže, čo presne máme na mysli, keď hovoríme, že „metabolizmus sa spomaľuje počas starnutia“? Čo je metabolizmus a ako ho môžeme posilniť riadením toho, čo jeme?

Metabolizmus alebo bazálna metabolická dávka (BMR) vášho tela je tá, v ktorej je telo schopné extrahovať energiu z konzumovaných potravín a používať ju na rôzne telesné procesy. Zaujímavé je, že naše telo vyžaduje energiu pre niektoré z najjednoduchších činností, ako je dýchanie, krvný obeh a trávenie, a tiež pre zložitejšie funkcie, ktoré sa vykonávajú v tele. Metabolizmus nie je nič iné ako rýchlosť, s akou sú spotrebované kalórie rozdelené na energiu a používané v tele. Čím rýchlejšie je metabolizmus, tým ľahšie je pre telo použiť spotrebované kalórie a spáliť tuk.

Typ tela ovplyvňuje aj rýchlosť metabolizmu človeka. Čím má štíhlejšia hmotnosť telo, tým ľahšie stráca a udržuje váhu. Muži majú tendenciu spaľovať viac kalórií, dokonca aj v pokoji, v porovnaní so ženami, pretože majú tendenciu mať väčšiu svalovú hmotu. Predpokladá sa, že rýchlosť metabolizmu každých desať rokov klesne o 5-10%.
fitness shake behu fitness
Jednoduché zmeny životného štýlu vám môžu pomôcť zosilniť váš metabolizmus
Photo Credit: iStockHoci na urýchlenie metabolizmu

Jedným z najbežnejších a najjednoduchších spôsobov na zvýšenie metabolizmu je zaradenie pravidelného cvičenia do rutiny. Keď stratíte tuk a budujete viac svalov, automaticky výrazne posilníte váš metabolizmus. Ako stúpa vaša výdrž, váš metabolizmus tiež stúpa. Tí, ktorí majú pomalý metabolizmus, však budú musieť dať ďalšie hodiny a urobiť nejaké diétne vylepšenia na zvýšenie ich metabolizmu.

Byliny na metabolizmus

Zatiaľ čo pravidelné cvičenie a konzumácia vyváženej stravy môže ísť dlhú cestu pri zvyšovaní vašej rýchlosti metabolizmu, pridanie niekoľkých rastlinných zložiek vo vašej strave môže priniesť svet rozdielu. Shilpa Arora ND, známy lekár, výživa a certifikovaný makrobiotický zdravotnícky tréner zdieľa zoznam prírodných ingrediencií, ktoré sú vynikajúce pre zabezpečenie rýchlejšieho metabolizmu.

Škorica

„Urýchľuje váš metabolizmus tým, že lepšie využíva sacharidy a zabraňuje telo ukladať tuk. Máte škoricový čaj niekoľkokrát za deň, hlavne s vysokým obsahom karbidu,“ zdieľal Shilpa.
škoricový anis 620
Škorica
Táto starobylá ayurvédská bylina je vynikajúca pre posilnenie vytrvalosti, metabolizmu a riešenia nespavosti. Ashwagandha pomáha pri vyrovnávaní hormónov a môže dokonca liečiť problémy so štítnou žľazou, ktoré vám pomôžu schudnúť. Prášok môže byť zmiešaný s mliekom a spotrebovaný dvakrát denne.

kurkuma

Veľa bolo napísané o starom dobrom haldi doodh a jeho zázračných vlastnostiach, ktoré priniesli zdravie. Kurkumín prítomný v kurkum pomáha pri efektívnom spaľovaní tuku a zvyšovaní vášho metabolizmu.

TurmericCumin voda

Tento prostriedok je mimoriadne účinný pri chudnutí. Zvyšuje váš metabolizmus a uľahčuje spaľovanie kalórií. „Varenie čajovej lyžičky džemu v pohári vody a najprv pôžite ráno, aby ste dosiahli najlepšie výsledky,“ zdieľa Shilpa.

Čierne korenie

Pridanie čierneho korenia do vašej pravidelnej stravy je pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako leštiť váš metabolizmus. Z vašich ranných vajíčok a šálky parného chaiu do misy s polievkami, karietami alebo treskami môžete pridať čierny korenie takmer všetkému. Len štipka čiernej korenie v jedle pomôže posilniť váš metabolizmus .. Tiež nezabudnite pridať štipku pepř do vášho haldi doodh. Piperín nájdený v paprike ide dobre s kurkumínom prítomným v kurkumu a dáva zdraviu potrebnú podporu.
chudnúť rýchlejšie s čiernym korením
Čierna paprika pomáha pri strate hmotnosti
„Semená ríbezlehu sú dobrým zdrojom slizovitých vlákien, ktoré upokojujú a chránia tráviaci trakt pred poškodením voľnými radikálmi.“ Tonicín a antioxidant, semená geniačkov tiež pomáhajú zvyšovať metabolizmus, „ako to uvádza Dorsling Kindersley’s Healing Foods. Niektoré z najlepších spôsobov, ako zaradiť dobroty senovky do vašej stravy je pridaním čerstvých listov viniča v jedle. Môžete tiež vziať čajovú lyžičku senien geniačkov, namočiť ich cez noc v šálke vody a mať vody na prázdny žalúdok nasledujúce ráno. Môžete dokonca konzumovať nasiaknuté semená alebo nechať ich vyklíčiť a nechať ich neskôr.
senovka grécka
Semená senovky gréckej
je dôležité pochopiť, že rýchlosť metabolizmu sa líši od človeka k človeku. Spojte sa s certifikovaným odborníkom na výživu alebo odborníkom na výživu, aby ste sa dozvedeli viac o rôznych spôsoboch, ktorými sa vaša strava môže vylepšiť, aby ste zvýšili svoj metabolizmus.

(Visited 248 times, 1 visits today)
Share