6 spôsobov ako sa nestať obeťou online predátorov

Láska online dnes už nie je žiadnou raritou. Aj na webe ale číhajú nepríjemní ľudia, ktorým o čisté city nejde ani zďaleka. Poradíme vám ako sa takým osobám vyhnúť. 

 1. Obmedzujte chatovanie výhradne na webové stránky alebo aplikácie

Je skutočne dôležité, aby bol celý váš dialóg realizovaný výhradne prostredníctvom služieb tej-ktorej stránky, respektíve online zoznamky. Znížite tým riziko, že sa na vás zameria nejaký podvodník, nakoľko správcovia webu by detekovali ich prípadné podozrivé správanie.

 1. Podozrivých zablokujte

Na weboch ako je napr. obľúbená kresťanská zoznamka sa dá sledovať správanie užívateľov, takže ak sa niekto začne chovať urážlivo a nevhodne, pravdepodobne dostane automaticky ban. Alebo mu „stopku“ vystavíte vy tým, že ho nahlásite adminovi.

 1. Poriadne sa spoznajte skôr, než sa stretnete

Keď si s niekým píšete, často môžete priskoro nadobudnúť pocit, že tú osobu poznáte veľmi dlho a skvele si rozumiete. Neponáhľajte sa však, majte na pamäti, že osoba na druhej strane je stále cudzinec, nech sa javí akokoľvek príjemne. Dajte si načas, kým niekoho pozvete na osobné zoznámenie v Bratislave a uistite sa, že dotyčný/á píše pravdu.

 1. Spýtajte sa priateľa

Ak máte pocit, že niečo nie je v poriadku, konfrontujte svoj názor s niekým blízkym. Názor „nezainteresovanej“ strany je prínosný, zvlášť, ak je vaša myseľ zastretá „zamilovaným“ závojom a nerozlišuje realitu.

 1. Skúmajte online

Asi každý je dnes už online, používa rôzne sociálne siete, bloguje či postuje obrázky a podobne. Preto je veľmi ľahké nazrieť do súkromia kohokoľvek. Aj takto si môžete o vašom partnerovi z online sveta zistiť veľa zaujímavého.

 1. Pravidlá osobného stretnutia

Ak váš online-vzťah prešiel do ďalšej fázy a chystáte sa osobne stretnúť, odporúčame vám:

 • stretnite sa na verejnom mieste
 • dajte niekomu vedieť kam idete s tým, že sa u vášho dôverníka zastavíte po konci schôdzky
 • na prvom, druhom či treťom rande nepite veľmi alkohol
 • nechoďte s ním/s ňou hneď domov
 • ak je vám schôdzka nepríjemná, nebojte sa odísť
(Visited 41 times, 1 visits today)
Share