Adventný kalendár pre deti: 7 nápadov na originálne prevedenie

Nejedno dieťa si čakanie na Ježiška skracuje každý rok maškrtením čokolády z adventných kalendárov. To nie je zdravé pre nich, často ani finačne výhodné pre vás. Namiesto toho ich skúste prekvapiť naozaj originálne a netradične. Tento rok to skúste urobiť predsa len inak a vneste do adventu trocha prekvapenia.

1. Kalendár zážitkov a aktivít
Darujte svojim potomkom zážitkový adventný kalendár a vymyslite spoločnú aktivitu na každé popoludnie až do Štedrého dňa. Môže to byť napríklad spievanie kolied, zdobenie perníkov alebo korčuľovanie. Môžete tiež s deťmi vyrábať kŕmidla pre vtáčiky, navštíviť vianočné trhy alebo zdobiť stromček pre lesnú zver.

Na záver sa môže jednať napríklad o zážitkovú aktivitu ako jazda na koni, let balónom alebo zážitok vo veternom tuneli. Aj na takéto darčeky nájdete zľavové kupóny, vďaka ktorým si ich viete online kúpiť ešte lacnejšie. Najlepšie zľavy ponúka web https://www.kuponyzdarma.sk/, kde sú tisíce zliav do stoviek obľúbených slovenských obchodov. Ušetríte nielen na zážitkoch, ale aj na ďalších darčekov do obchodov ako Alza, Hej, Adrop, Datart, AboutYou, Okay a mnohých ďalších.

2. Umelec v každom dieťati
Ak vaše dieťa veľmi rado kreslí, nechajte vyniknúť jeho tvorivú stránku a darujte mu kreatívny adventný kalendár. Do prvého balíčka dajte papier s nakreslenou zimnou krajinou alebo zasneženým lesom. Každý ďalší deň potom dieťa rozbalí samolepku, ktorú nalepí na ľubovoľné miesto do obrázka a tým bude vytvárať vlastné originálne umelecké dielo.

3. Kúsky skladačky
Ak máte chuť deti trošku potrápiť a napínať, vytvorte adventný kalendár z jednotlivých dielikov, z ktorých napokon spoločne poskladajú celý darček. Skvelým príkladom sú puzzle. Do každého z 24okienok adventného kalendára zaveste vrecúško napríklad s desiatimi kúskami skladačky. Kompletného obrázku sa tak dieťa dočká až na Štedrý deň. Podobne je to s legom alebo stavebnicou.

Môže sa však jednať aj o tablet, mobil alebo smart hodinky. Počas jednotlivých dní to môžu byť rôzne remienky na ich nosenie, príslušenstvo ako ochranné sklíčko alebo bezdrôtové slúchadlá. Na koniec ostane už len samotná elektronika. Nákupná poradňa radí a vyberá najlepšie smart hodinky už od 79 eur, vďaka čomu nájdete to pravé pre malých aj veľkých.

4. Rozprávkový kalendár
Ak má vaše dieťa rado keď mu čítate, alebo si rado číta samo, nadeľte mu na začiatku decembra rozprávkový adventný kalendár. Väčším deťom neváhajte kúpiť napríklad elektronickú knihu. Príbeh vytlačte a každý deň nadeľte v adventnom balíčku jednu kapitolu. Než príde Ježiško, bude mať knihu kompletnú.

5. Objavte v ňom dobrodruha
Vymyslite pre deti bojovný adventný kalendár v štýle hľadania zakopaného pokladu. Darček si musia dobrodružní nadšenci najprv sami nájsť. Do jednotlivých škatuliek vložte napríklad fotku miesta, kde sa v daný deň prekvapenie nachádza alebo môžete vymyslieť aj rýmovanú pomôcku alebo tajný kód. Na určité miesto môžete ukryť napríklad ovocie alebo vrecúško orechov. Deti budú mať aj tak najväčšiu radosť z lúštenia záhady.

6. Úlohy, ktoré ich budú baviť
Vymyslite zapeklité a zábavné vianočné zadania, pri ktorých sa spolu s vašimi deťmi pobavíte. Môžu dostať za úlohu kresliť obrázok podľa koledy, vymýšľať darček pre svoju obľúbenú rozprávkovú postavu alebo vymýšľať, aké predmety sa učí lesná zver vo zvieracej škole. Fantázii sa medze nekladú. Dvadsaťštyri úloh napíšte na papier a zložte do malých kartičiek, ktoré obviažete špagátikom a zavesíte trebárs na vetvičku.

7. Hranie pre malých aj veľkých
Ak vaše dieťa má v izbe zbierku drakov alebo plyšových medveďov, s ktorými sa rado hrá, práve v období adventu môžete ich výstavku rozšíriť hneď o dvadsaťštyri nových kúskov. Starším deťom darujte napríklad hry – pexeso, mikádo, karty alebo domino. Aby hier nebolo príliš veľa, skúste ich rozbaliť a darovať postupne tak, aby sa s nimi dalo hrať hneď, no rovnako aj po ich postupnom zložení dokopy.

Aj keď by sa mohlo zdať, že darčekov bude potrebných viac, ako pod stromček, môže sa jednať aj o drobnosti. Ešte stále je čas nakúpiť z obľúbeného AliExpresu. Využite aj AliExpress zľavové kódy a ušetrite pri každom nákupe ešte viac!

(Visited 28 times, 1 visits today)
Share