Aké štýly môžete vytvoriť s pánskymi džínsovými šortkami? Poradíme vám!

Čo si predstavíte, keď pomyslíte na pánske džínsové šortky – teda ak na ne vôbec myslíte? Džínsové šortky sú súčasťou mnohých trendov, a aj preto z pánskych šatníkov tak skoro nevymiznú. V minulosti boli zámerne neforemné, s vysokým pásom, no širším strihom. Mali vyjadrovať nezáujem a štýl spájaný s rôznymi hip-hopovými hudobníkmi. Dnes sú však už tradičné pánske džínsové šortky symbolom všestrannosti a dobrého vkusu.

Pánske džínsové šortky si zamilujete

Povodne ich naši otcovia nosili na prácu na záhrade počas skutočne horúcich dní. Obliekli si k nim zafarbené tričko a pohodlné tenisky čo je presne outfit, v ktorom si ich pamätáme. Od čias našich otcov sa však veľa zmenilo. Farby postupne vybledli, šortky sa zúžili, a namiesto pracovného oblečenia z nich je dnes štýlový kúsok, ktorý má v šatníku každý muž. Toto obdobie nám ale zanechalo skladané nohavice s vysokým pásom, tentoraz lichotivejšie ako tie v 90. rokoch, a zvonové džínsy. Namiesto toho, aby dnes denimové šortky vyzerali ako pár odstrihnutých klasických  Levi’s džínsov, majú modernú siluetu, a sú menej nostalgické.  Jednoducho, sú ideálne na nosenie vždy a všade.

Ako si vybrať vhodné pánske džínsové šortky?

Ak chcete trendovo nosiť džínsové šortky, musíte najskôr nájsť trendový kúsok, ktorý vám perfektne sadne. U ideálnych šortiek je nutné, aby mali správnu dĺžku. Šortky by mali byť dostatočne krátke, aby boli viditeľné vaše kolená, a mali by tak končiť 1-5 centimetrov nad kolenom. Pokiaľ sú šortky kratšie alebo dlhšie, ich dĺžka je pre vás nevhodná, a tak bez ohľadu na to, s čím si šortky oblečiete, nebudete vyzerať dobre. To, ako voľné chcete vaše šortky mať, je do istej miery vecou vášho vkusu a štýlu. Myslite tiež na to, že šortky opticky pridávajú objem hornej časti nôh, avšak vaše kolená a členky, zostávajú holé. Nohy tak môžu vyzerať extrémne štíhlo, zatiaľ čo vaše boky budú v nevhodnom strihu vyzerať objemne. Aj preto vždy hľadajte ľahšiu a tenšiu džínsovinu – koniec koncov, šortky budete nosiť v teplom a vlhkom počasí. Zvyšok je už len o štýle, ktorý sa vám páči. Na výber máte celú škálu farebných možností, roztrhané, vybielené, alebo dokonca šortky s potlačou či na zips. Vyberie si tak úplne každý. Ak neviete, kde hľadať, vyskúšajte napríklad Bolf, kde nájdete obrovský sortiment pánskych denimových šortiek.

Ako nosiť pánske džínsové šortky?

Dobrou správou je, že džínsové šortky sa hodia prakticky ku všetkému. Tou horšou je, že všetko záleží od toho, ako a s čím ich skombinujete. Základným pravidlom však je, že pokiaľ outfit zladíte farebne a podarí sa vám zostať v jednotnom štýle, nič nepokazíte. Džínsové šortky sa hodia ku všetkým ležérnym košeliam vo vašom šatníku. To isté platí aj o klasických tričkách. Hodia sa aj k tielkam, elegantnejším polo tričkám s gombíkmi, či klasickým tričkám s logom. Obrovským trendom je momentálne retro štýl, ktorý skvelo vyzerá v streetwearových outfitoch. Tieto kúsky však nie sú také univerzálne, ako moderné strihy, ktoré môžete nosiť aj do práce. Štíhlejší modernejší strih naopak celkovo predĺži váš trup, vďaka čomu budete vyzerať o niečo vyššie. Sexy pôsobí aj kombinácia tmavých denimových šortiek a čisto bieleho trička, cez ktoré si môžete prehodiť pastelovú alebo béžovú ľanovú košeľu. Vyhrňte si rukávy, obujte si tmavomodré mokasíny, nasaďte si okuliare, a môžete vyraziť do mesta, za priateľmi, alebo dokonca i do práce. Ak hľadáte ležérnejší outfit, skombinujte džínsové šortky s bielymi teniskami a tričkom s potlačou alebo s logom.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Share