Aké sú rôzne druhy astrológie

Astrológia je v podstate metóda predpovedania každodenných udalostí na základe pozícií a určitých správ nebeských telies, ako sú planéty a hviezdy. Tieto správanie nebeských tiel sú tiež známe ako konštelácie.

Teraz deň pracujeme s mnohými takýmito typmi astrológie. Sú to – západné, Sidereal, Natal, volebné, Horary, súdne, lekárske, čínske, indické, arabské a perzské, keltské, egyptské.

Obráťte sa na našich odborných astrológov on-line na Astroyogi.com pre in-hĺbkové a osobné analýzy horoskopu. Kliknite tu a konzultujte teraz!

Poďme trochu podrobne o týchto typoch astrológia.

Západná astrológia – Tento systém sa používa hlavne v západných krajinách. Je to typ augury, ktorý využíva všetkých dvanásť znamenie zverokruhu. Tieto znamenia zverokruhu sú znamenia, ktoré zodpovedajú polohe slnka vo zverokruhu. Tie sú pozorované v rôznych obdobiach roka. Narodenie grafy, rôzne typy horoskopy sú vyrobené z tohto druhu astrológia.

Sidereal Astrology – Toto je termín používaný na definovanie astrológie roka. Tento systém tiež používa všetky z dvanástich znamení zverokruhu, ale používa pozíciu vernálnej rovnodennosti.

Natal Astrology – Tento systém astrológie používa endemické grafy. Toto sú astrologické mapy, ktoré vedú k polohe hviezd pri narodení osoby. Používajú sa na predpovedanie vlastností a ciest života človeka.

Electional Astrology – Tento typ astrológia je vetva, ktorá má za pomoci pozície hviezd na oblohe predpovedať výhodné udalosti, ktoré sa majú uskutočniť. Väčšinou sa používa na vytváranie budúcich predpovedí a odpovedanie na budúce súvisiace otázky.

Horary Astrology – Horary Astrology predstavuje typ astrológie, ktorá využíva zložitosť v pozíciách hviezd, aby poskytla návrhy na otázky, ktoré boli položené počas čítania.

Justičná astrológia – Ide o typ astrológie, ktorá využíva pozície planét, nie hviezd, na predpovedanie výsledkov alebo udalostí budúcnosti.

Lekárska astrológia – lekárska astrológia je systém, ktorý je založený na zistení vzťahov so zdravotnými stavmi alebo určitými časťami tela s dvanástimi znameniami zverokruhu. To sa zvyčajne používa pri slabých stránkach alebo ochoreniach v tele.

Čínska astrológia – Tento typ astrológia pochádza z dynastie Han. Je založená na vedomostiach z dynastie Han a silne sa vzťahuje na tri základné harmonie, ktorými sú: voda, zem a neba. Pozostáva z 12 pozemských vetiev a 10 nebeských stoniek, čínska astrológia tiež obsahuje lunisolar kalendár.

Indická astrológia – indická astrológia je tvorená z hinduistických konceptov a kultúr. Je to v podstate hinduistický systém astrológie alebo, ako je niekedy známe ako Vedic Astrology. Siddhanta, Sahita a Hora sú 3 rôzne vetvy indickej astrológie.

Arabská a perzská astrológia – Zoberie nás späť do stredovekých Arabov a ich konceptov. Je to v podstate zmes moslimských presvedčení a súvisiacich vedeckých pozorovaní.

Keltská astrológia – Keltská astrológia, alebo tiež známa ako astrológia druidov, má pomoc stromov. Hovorí, že každá osobnosť má svoj vlastný vzťah s vlastnosťami stromu a môže byť definovaná aj prostredníctvom nich.

Egyptská astrológia – prví Egypťania sa zaujímali viac o pevné hviezdy. Takže egyptská astrológia využíva skôr pozíciu Slnka než planét a iných hviezd. Dvanásť znamenie zverokruhu všetky pokrývajú dve rôzne časové pásma.

(Visited 63 times, 1 visits today)
Share