Ako vám princípy feng šuej môžu zmeniť život

Staroveké čínske umenie a veda v jednom vám ukazujú ako žiť v súlade s prostredím a ako správne využívať energiu pre svoj prospech. Ide navodenie harmónie vo vzťahoch, rodine, povolaní, zdraví, blahobyte a samozrejme aj vo vašom interiéri. Ako správne zariadiť byt a aké doplnky pri tom použiť? To všetko sa dozviete v nasledujúcom článku.

Základné princípy feng šuej

Voľný tok energie predstavuje energiu, ktorá vchádza do domu cez vstupné dvere. Preto vstupné miestnosti by mali priechodné, bez prekážok, vzdušné a jednoducho zariadené. Životodarná energia „čchi“ sa potom dostane do všetkých častí vášho bytu. Nechajte vaše závesy tentoraz odostreté, nech má kadiaľ prúdiť slnečná energia.

Udržiavanie poriadku patrí k činnostiam, ktoré by sa mali vykonávať pravidelne nielen, keď očakávate návštevu. Každý neporiadok blokuje prirodzený tok energie a narušuje harmóniu v izbe. Aj kvalita výberu doplnkov je podstatná. Môže priaznivo ale aj nepriaznivo ovplyvňovať vaše fungovanie.

Kde je život tam rastieme. Všetko živé vo vašom príbytku prináša blahodarnú energiu do vášho domova. Zbavte sa preto všetkého „mŕtveho“ (suché či zhnité alebo slabé kvety, poľovnícke trofeje, dekorácie zo sušených kvetov), pretože len spomaľujete tok energie. Siahnite radšej po živých kvetoch či rybičkách v akváriu, ktoré umiestnite do niektorého z rohov.

Drobnosti vás pozitívne ovplyvňujú. V súlade s vašim presvedčením si môžete do bytu či domu umiestniť rôzne feng šuej predmety, ako napríklad vysmiaty Buddha vo forme tapety na nosnú stenu. Bude to prvé, čo uvidíte v miestnosti, kde trávite najviac času. Pokojne siahnite aj po iných predmetoch, ktoré vám vyvolávajú krásne spomienky (suveníry z výletov, rodinné fotografie, kríž nad vchodovými dverami). Negatívne spomienkové predmety nahraďte pozitívnymi.

Výplň rohov v miestnostiach je dôležitá pre zabránenie stagnovaniu energie. Môžete pokojne siahnuť po živej rastlinke v kvetináči, dekoratívnej lampe, ktorá vám intímne presvetlí roh izby, alebo vyplňte roh efektívnejšie a postavte tam rohový regál s knihami, či vázou s čerstvými živými kvetmi.

(Visited 49 times, 1 visits today)
Share