Ako zhodiť váhu

Vaša váha môže znamenať rozdiel v riziku koronárnej choroby srdca (CHD). Byť obézny (s hodnotou BMI 30 alebo vyššou) je rizikovým faktorom, ale váha je tiež spojená s inými stavmi, ako je vysoký krvný tlak a diabetes typu 2, čo môže tiež zvýšiť riziko CHD.

Ak si nie ste istí, či potrebujete schudnúť, výpočet Vášho BMI môže byť dobrým východiskovým bodom a pomôže vám zistiť, či máte vhodnú váhu pre vašu výšku. Skontrolujte si aj obvod pásu, pretože je dôležité aj tvar tela. Nosenie príliš veľkej váhy okolo nášho stredu zvyšuje riziko, aj keď váš BMI je v rámci zdravého rozsahu.

Keď príde na získanie váhy off, každý chce rýchlo schudnúť, a tam je veľa diét tam sľubné okamžité výsledky. Ale zatiaľ čo by mohli pracovať v krátkodobom horizonte, častejšie sa ťažko držia, a tak sa rýchlo vráti.

Pri výbere diéty sa pozrite na niektoré z týchto bežných stravovacích mýtov a módnych nápadov, ktoré vám pomôžu nájsť typy nárazových diét, ktoré sa najlepšie vyhnúť.
Ako môžem dobre schudnúť?

Pýtali sme sa Victoria Taylorovej, seniorovej dieteticiky v British Heart Foundation, pre jej najlepšie tipy na zdravú stratu hmotnosti:

„Zatiaľ čo každá strata hmotnosti bude vyžadovať zmenu stravovacích návykov, nemalo by to znamenať vynechanie živín alebo vylúčenie celých skupín potravín. Zamerajte sa na pravidelné jedlá a vyváženú stravu, ale tiež sa postarajte o veľkosť porcií. Môžete jesť zdravú rovnováhu potravín, príliš veľa. Zmeny v jedle nie sú jedinou vecou, ​​ktorú je treba zvážiť. Najefektívnejšie prístupy na zníženie hmotnosti spájajú zmeny stravy so zvýšenou telesnou aktivitou a riešia aj niektoré vaše správanie okolo jedla, ktoré vám pomôžu pochopiť vlastný spôsob stravovania a reakcie na potraviny v rôznych časoch alebo v určitých situáciách.

Diéty, ktoré zahŕňajú odstránenie – alebo výrazné obmedzenie – špecifických potravín alebo skupín potravín, ktoré sú nutrične dôležité, nebudú dlhodobým riešením. Mimoriadne extrémne vysoko bielkovinové nízkokarbohydrátové strava obmedzujú ovocie, zeleninu a vlákninu, a to najmä v počiatočných štádiách, zatiaľ čo slabé diéty založené na jednej potravine (kapustová polievka, niekto?) Zahŕňajú stravovanie veľa jedla a nie veľa ostatných. Niektoré diéty tiež drasticky obmedzujú príjem kalórií, aby ste dosiahli rýchle výsledky. Avšak veľmi nízkokalorický príjem vás môže zanechať unavený a hladný, takže sa vzdávate a znovu získate hmotnosť tak rýchlo, ako to vyšlo.

Vnútroštátne usmernenia odporúčajú, že na udržateľnú stratu hmotnosti je potrebné znížiť príjem kalórií o približne 600 denne. To by mohlo viesť k týždennej strate hmotnosti okolo 0,5 kg (1 libra). Hoci to nemusí znieť skoro vedľa sľubov mnohých rýchlo fixných diét, umožňuje vám permanentne zapracovať zdravé stravovacie návyky do vášho životného štýlu, takže je pravdepodobnejšie, že si ho budete udržať zadarmo. “

Žena hľadá v chladničke a rozhodne, čo jesť
Ako môžem povedať, ktoré diéty sú bezpečné a zdravé?

Ak uvažujete o začatí stravovania, uistite sa, že máte najprv všetky fakty a vždy sa obráťte na svojho praktického lekára pred obmedzením alebo zmenou stravy.

Naše odborné tipy, ako jesť vyváženú stravu, sú dobrým miestom na začatie, ak hľadáte zlepšenie vašej výživy vo všeobecnosti, zabezpečte, aby ste dostali kľúčové živiny a dokonalé porcie.

Ak máte pokušenie nasledovať jednu z mnohých diét na trhu, prečítajte si šesť vecí, ktoré by ste mali zvážiť predtým, než začnete s diétou, ktorá vysvetľuje, ako naozaj pozorovať neudržateľnú stravu.

Pozrili sme sa aj na niektoré z najznámejších plánov v našich populárnych stravovacích sprievodcoch. Prečítajte si našu analýzu stravy 5: 2, paleo diétu, diétu Dukan, diétu Atkins, stravu Sirtfood, dopamínovú diétu a mnoho ďalších.

Nakoniec, ak hľadáte vyvážený plán zdravého stravovania, ktorý je schválený pre výživu, prihláste sa k bezplatným plánom zdravých stravy. Sú to skvelý spôsob, ako začať zdravé návyky a vyskúšať si lahodné a výživné recepty. Prinášame nový dvakrát do roka úplne nový plán zdravého stravovania a veľa ďalších receptov, tipov pre fitness a inšpiráciu zdravého stravovania – a ak sa zaregistrujete, dostanete to všetko priamo do vašej schránky.

Ako môže cvičenie pomôcť mi stratiť a udržať si váhu?

Zostať fit a aktívne je dôležité pre celkové zdravie, a môže vám pomôcť stratiť nadváhu v kombinácii s vyváženou stravou. Prečítajte si naše najčastejšie tipy na cvičenie na zníženie telesnej hmotnosti a dozviete sa o vzťahu medzi fitness a spaľovaním tukov a koľko kalórií budete spaľovať prostredníctvom rôznych aktivít.

Ak ste začiatočník, ktorý sa snaží urobiť prvé kroky vo fitness, zistite, ako cvičiť zadarmo a ako trénovať doma, aby ste našli jednoduché a lacné spôsoby zvýšenia úrovne aktivity.

(Visited 35 times, 1 visits today)
Share