Alergie u detí

Máte podozrenie alebo viete, že vaše dieťa trpí potravinovou alergiou?

Dieťa jesť ovocie
Alergie sa líšia od neznášanlivosti. Alergia je nadmerne aktívna imunitná reakcia na veci, ktoré nemajú problém s väčšinou ľudí. Alergia vyvoláva akútnu, takmer okamžitú reakciu; najhoršie z nich je anafylaxia. Alergie môžu tiež zahŕňať symptómy, ako sú vyrážky, žihľavka, podráždenie očí a nosa, záchvaty astmy alebo zápal. Bežné alergény zahŕňajú peľ, zvieracie chlpy, roztoče a arašidy, hoci existuje mnoho ďalších možností. V závislosti od závažnosti alergie sa tento problém môže pohybovať od obtiažnosti po vážny vplyv na každodenný život. Ak máte podozrenie, že Vaše dieťa má alergiu, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom predtým, ako vykonáte akékoľvek diétne úpravy.
MaticeňVšetky alergie sa bežne vyskytujú v rodinách a tieto sa označujú ako „atopické“. Takéto rodiny majú vyšší ako priemerný výskyt astmy, ekzémov, sennej nádchy a potravinových alergií.

Návšteva vášho praktického lekára
Allergy UK má nasledujúce rady, pokiaľ ide o pomoc Vášmu lekárovi; pokúsiť sa premýšľať, kedy vaše dieťa malo príznaky, a všimnúť si dátum, ročné obdobie a ako dlho trvali. Premýšľajte o diéte svojho dieťaťa a aké aktivity robili a pokúste sa zaznamenať všetky tieto údaje, aby mohol lekár získať jasnú predstavu o tom, čo sa stalo. Niektorí lekári vám môžu dať príznakový denník na vyplnenie, kde môžete zaznamenať všetky tieto informácie, pretože tieto stopy môžu viesť k rýchlejšej diagnostike.

Alergia na orechy:
Alergia, ako napríklad arašidová alergia, môže pochádzať z ničoho. Ak vaše dieťa žije s alergiou na orechy, naša pozornosť na diétu bez orechov poskytuje prehľad o alergiách na orechy, vrátane potravín, ktorým sa treba vyhnúť, ako čítať etikety a odporúčané recepty na konzumáciu stravy bez použitia orechov. Ak máte podozrenie, že Vaše dieťa má alergiu na matice, okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

Všetky potraviny a skupiny potravín:
Potraviny môžu byť zoskupené do problémových rodín, ktoré sa nemusia zdať okamžite zrejmé. Napríklad zemiaky, paradajky, baklažány a papriky sú členmi smrtiacej rodiny. To znamená, že alergia na jednu potravu v rodine môže reagovať na iné súvisiace potraviny alebo na potraviny, ktoré majú podobné zlúčeniny. To môže sťažiť diagnostiku toho, čo spôsobuje problém, pokiaľ nie sú príznaky veľmi zjavné.

Možné stratégie:
Antihistaminiká: Sú užitočné, keď je reakcia mierna a expozícii sa nedá vyhnúť. Väčšinou sa používajú na problémy ako senná nádcha alebo na lokalizované reakcie na bodnutie.
Úplné vyhnutie sa alergénu: To platí najmä pre potraviny, ktoré vyvolávajú rýchlu reakciu, ako napríklad arašidy. Alergia je zvyčajne celoživotný problém.
Epineprin Injections (EpiPen): Používajú sa pri závažných reakciách a môžu byť záchranou života pri neúmyselnom vystavení závažným alergénom, ako sú napríklad bodnutie hmyzom alebo arašidy, ktoré sú ukryté v potravinách.
Zníženie alergickej záťaže: V mnohých prípadoch (ako senná nádcha, astma a ekzém) sa môžete pokúsiť znížiť celkové „zaťaženie“ imunitného systému.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Share