aloe vera

Aloe vera – zázrak nesmrteľnosti

Aloe vera poznali Egypťania ako rastlinu nesmrteľnosti a domorodí Američania ako silu nebies. Aloe vera prinášalo široké spektrum úžasných liečivých vlastností. . Aloe vera je pritom skvelá, ak máte rastlinu doma, môžete ju jednoducho použiť na drobné odreniny, rezné rany a popáleniny, ale vedeli ste, že aloe vera sa neobmedzuje len na lokálne využitie, ale v skutočnosti je ešte viac prospešné pre vaše telo, ak sa užíva vnútorne?

Aloe vera obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych, prirodzene sa vyskytujúcich zložiek, ktoré obsahujú polysacharidy, vitamíny, enzýmy, aminokyseliny, minerálne látky, ktoré podporujú vstrebávanie živín.

Aloe vera má tiež antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové účinky, ktoré pomáhajú imunitnému systému pri čistení tela od toxínov a patogénnych látok.

 

Ale aloe vera vám môže ponúknuť ešte viac.

Minerály

Aloe vera má veľa minerálov, vrátane vápnika, horčíka, zinku, chrómu, selénu, sodíka, železa, draslíka, medi a mangánu. Tieto minerály spolu vytvárajú zvýšenú metabolickú rovnováhu.

Enzýmy

Aloe vera obsahuje dôležité enzýmy, ako amylázy a lipázy, ktoré môžu pomôcť pri trávení. Napomáha zmierňovať zápaly.

Vitamíny

Aloe vera obsahuje vitamín B12, ktorý napomáha tvorbe červených krviniek. To je skvelé pre vegetariánov a vegánov, ktorí často nemajú dostatočný príjem B12 v bežnej strave. Aloe vera je tiež zdrojom vitamínov A,C,E, kyseliny listovej, cholínu, B1, B2, B3 a B6.

Aminokyseliny

Aloe vera obsahuje 20 z 22 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú potrebné pre ľudské telo. Tiež obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá bojuje zo zápalmi a baktériami.

(Visited 101 times, 1 visits today)
Share