Benefity bambuckého masla

Po tom, čo som sa dozvedel o prírodných kozmetických výrobkoch, rýchlo som zistil, že maslo Shea nielenže zvlhčuje moju kožu, ako to nič iné, ale urobilo to bez toho, aby mastné.

Bambucké maslo pochádza z orechového stromu. Je k dispozícii iba po náročnom pracovnom procese, ktorý zahŕňa oddeľovanie, drvenie, praženie, mletie a nakoniec zbieranie separovaného oleja a jeho tvarovanie, aby sa dal predať.

Je to mierne žltkastá farba (niektoré môžu byť šedivé) a je skvelé na použitie v receptoch na starostlivosť o pleť, ktoré vyžadujú tuk, ako napríklad šľahačka na maslo. Pretože sa taví pri telesnej teplote, rýchlo sa absorbuje do pokožky a ponecháva ju vláčnu a vlhkú.
protizápalový

Bambucké maslo sa môže použiť pre svoje protizápalové vlastnosti. (Táto štúdia ukazuje, že okrem toho, že je protizápalová, má aj zlúčeniny proti nádorom.) Z tohto dôvodu sa maslo Shea používa vo všetkých mojich mastiach a maslovom masle a používa sa mi na koži. Bamové maslo sa rýchlo upokojuje, čo je ideálne na udržanie ruky na koži, ktorá je červená, podráždená alebo inak potrebuje nejakú TLC.
liečenie

Bamové maslo obsahuje množstvo mastných kyselín, ktoré podporujú hojenie. Z tohto dôvodu má maslo Shea dôležitú úlohu v mojej liečebnej masti s antibiotikami. Táto masť ma nepretržite prekvapuje tým, ako rýchlo pomáha liečiť rany. Používam ho na plienkovú vyrážku, čerstvé tetovanie, škrabance, akné a iné drobné rany. Owies jednoducho netrvajú dlho v našom dome.
hydratačný

Bambucké maslo je schopné hlboko preniknúť do kože a trochu dlhú cestu. Mojou najobľúbenejšou vecou o bambuckom masle je jeho schopnosť zvlhčovať bez toho, aby sa cítila mastná. Skúsil som pleťové vody na suchú pokožku v minulosti a nenávidím, ako mastná koža cítila hodiny neskôr. Bambucké maslo sa vlieva do kože a po približne dvadsiatich minútach sa pokožka cíti veľmi vlhko, ale nie mastná. Zistil som, že kombinácia s kokosovým olejom pomáha absorbovať ešte rýchlejšie a ponecháva hladkú a jemnú pokožku.
Ochrana proti UV žiareniu

Bamové maslo ponúka nízkokvalitnú ochranu proti UV žiareniu, najmä v kombinácii s kokosovým olejom, ktorý chráni pokožku aj pred škodlivými UV žiareniami. Bambucké maslo obsahuje kyselinu kávovú, ktorú táto štúdia z roku 2009 naznačuje ako antioxidant, ktorý chráni pred UV žiarením. Použitie bambuckého masla pred vychádzaním na slnku môže pomôcť zabrániť škodlivému poškodeniu pokožky, najmä ak ju budete hrať bezpečne pri vystavení slnku.

Pre vyššiu odolnosť voči UV žiareniu vytvorte domáce opaľovacie krémy maslom z bambuckého masla a inými prírodnými zložkami.
Nákup bambuckého masla

Výhody bambuckého masla 1

Je dôležité získať kvalitné bambucké maslo na použitie vo vašich receptoch. Odporúčam organické, nerafinované (stupeň A) bambucké maslo. Zatiaľ čo som rád hľadal miestne zdroje produktov, neuspel som s nájdením vysoko kvalitného bambuckého masla v mojej vidieckej oblasti.

Ak by som mal trochu na sever do Portlandu, mohol by som nájsť nejaké, ale rád by som to dostal online. Najprv som dostal moje bambucké maslo z horských bylín, ale keď som začal používať viac (a boli vypredané), kúpil som toto úžasné bambucké maslo z Amazonu. Obaja majú výborné bambucké maslo, rovnako ako mnohé iné online zdroje

(Visited 31 times, 1 visits today)
Share