Blahodarná masáž

Blahodarná masáž

1) To pôsobí proti všetkému, čo robíte

“Väčšina jednotlivcov sa zaoberá nejakým posturálnym stresom,” hovorí Aaron Tanason, registrovaný masážny terapeut, kinesiológ a majiteľ v masážnej terapii Paleolife v Toronte. “Častejšie ako [ten stres] má tendenciu prejavovať sa v ramenách a krku.”

Dôstojní pracovníci, dávajte si pozor. Pokročilé formy posturálneho stresu “sa objavujú ako bolesť alebo slabosť v dolnej časti chrbta a končatín spôsobených dlhším obdobím sedenia.”

Našťastie masáž môže vyvážiť nerovnováhu spôsobenú sedením, čo znamená, že môžete udržať prácu stola – ak naplánujete pravidelnú masáž.
2) Zmierňuje bolesť svalov

Máte bolesti svalov? Masážna terapia vám môže pomôcť. “Masáž zvyšuje a zlepšuje obeh. Rovnako ako si treniete lakte, keď ho zrazíte na stôl, pomôže zmierniť bolesť, “hovorí Tanason.

Štúdia zverejnená v Annals of Internal Medicine v roku 2011 zistila, že masážna terapia je rovnako účinná ako iné metódy liečby chronickej bolesti chrbta.
3) Zmierňuje úzkosť a depresiu

“Ľudský dotyk v bezpečnom, priateľskom a profesionálnom prostredí môže byť neuveriteľne terapeutický a relaxačný,” hovorí Tanason.

Ženy diagnostikované rakovinou prsníka, ktoré dostali masážnu terapiu trikrát týždenne, podľa štúdie zverejnenej v International Journal of Neuroscience z roku 2005 uviedli, že sú menej depresívne a menej rozhnevané.

A štúdia publikovaná v časopise Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry zistila, že pacienti, ktorí boli depresívni a úzkostliví, boli oveľa uvoľnenejší a šťastnejší a znížili hladinu stresu po masáži.
4) Zlepšuje spánok

Masáž nielenže povzbudzuje kľudný spánok – pomáha tiež tým, ktorí nemôžu pohodlne odpočívať.

“Masáž podporuje relaxáciu a spánok u tých, ktorí podstúpia chemoterapiu alebo ožarovanie,” hovorí Lisa Marie de Miranda, registrovaná masážna terapeutka a kineziológka v masážnej terapii Paleolife.

Tiež masáže pomáhajú deťom spať viac, plakať menej a menej zdôrazňovať, podľa výskumu z University of Warwick.

“Väčšina RMT môže robiť detskú masáž,” hovorí de Miranda. A ak to rodičia chcú urobiť sami, príde prirodzene. “V skutočnosti neexistuje konkrétna technika. Čokoľvek rodičia bežne robia na upokojenie svojho dieťaťa, budú účinné. ”
5) Zvyšuje imunitu

V štúdii zverejnenej v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine sa zistilo, že masáž zvyšuje počet bielych krviniek pacientov (ktorý zohráva veľkú úlohu pri ochrane tela pred chorobami). Okrem toho tiež “zlepšuje imunitnú funkciu jedincov s HIV,” hovorí de Miranda.
6) Zmierňuje bolesti hlavy

Keď sa nabudúce objaví bolesť hlavy, skúste rezervovať masáž v poslednej chvíli. “Masáž znižuje frekvenciu a závažnosť bolesti s napätím,”

(Visited 38 times, 1 visits today)
Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *