bylinky na kľudné nervy

Bylinky na kľudné nervy

Napätie, úzkosť a stres sú v našom súčasnom konkurenčnom spôsobu života takmer nevyhnutné. Všetky tieto problémy si môžu vybrať svoju daň na našom zdraví, majú najmä vplyv na hladinu krvného tlaku a zvyšujú riziko srdcových ochorení. Tí, ktorí často zažívajú extrémnu alebo chronické úzkostné stavy, môžu mať ešte väčšie problémy. Antidepresíva a sedatíva tiež nie sú najlepšou možnosťou. Najvyššie fungujú prírodné prostriedky, upokojí vaše nervy a dodajú vašej duši pokoj, a to všetko bez vedľajších účinkov. Pozrite sa na tie najlepšie bylinky na pokojné nervy.
Bylinky na pokojné nervy:
levanduľa

Levanduľa je veľmi známa pre svoje upokojujúce účinky. Pomôže vám tiež k pokojnému spánku. Uvoľňuje telo a s uvoľneným telom je často spojená aj uvoľnená myseľ. Sušenú levanduľu môžete pridať do kúpeľa, urobiť si masáž tlakových bodov arómu olejčekom alebo si z nej vyrobiť čaj.
harmanček

Vedecké štúdie preukázali účinnosť harmančeka na relaxáciu mysle a celkové upokojenie. Táto bylina sa často používa vo forme čaju, má mierne sedatívne účinky a často ju používajú jedinci, ktorí majú problémy so spánkom v dôsledku stresu.
zázvor

Zázvor je veľmi populárny korenie, ktoré pomáha pri mnohých telesných problémoch. Zbaví vás úzkosti a stresu, upokojuje žalúdok, a vraj dokonca zvyšuje množstvo energie vo vašom tráviacom systéme. Môžete ho použiť mnohými spôsobmi, pridať do pokrmov, vyrobiť si zázvorový čaj alebo ho nasypať do smoothies, džúsov atď.
bazalka

Bazalka pomáha telu reagovať na stres pozitívnym spôsobom. Ide o tzv. Adaptogén, ktorý poráža stres tým, že chráni nervy. Na bazalke je skvelé to, že počas dňa po nej nebudete ospalí, len upokojí vaše nervy a pripraví vás na pokojný spánok počas noci.
muškátový oriešok

Muškátový oriešok je aromatické korenie, ktoré pomáha upokojiť nervy, je teda ideálny pre liečbu stresu, úzkosti a depresie. Môžete jednoducho pridať lyžičku muškátového oriešku do šálky teplého mlieka a vypiť. Tiež vôňa tohto korenia vám pozdvihne náladu a povzbudí činnosť mozgu.
Čítajte: 3 nápoje, ktoré vám pomôžu rozlúčiť sa s celulitídou

fenikel

Fenikel je ďalší úžasnú bylinkou, ktorá zmierňuje úzkosť. Prchavé oleje obsiahnuté vo feniklu majú vlastnosti zmierňujúce napätie a stres. Môžete si pripraviť feniklový čaj, inhalovať olej zo semien alebo jednoducho piť fenyklovú šťavu.

(Visited 150 times, 1 visits today)
Share