Čerešňové drevo v kuchyni

Zariaďujete novú kuchyňu alebo len renovujete tú existujúce a hľadáte najvhodnejší materiál, ktorý by jej dodal punc nevšednosti a luxusu? Riešenie ponúka obľúbené čerešňové drevo. Jeho červenkasté sfarbenie prežiari celú vašu kuchyňu a vďaka veľkej odolnosti vám bude slúžiť desiatky rokov.

Čerešňa je ideálnym kompromisom medzi svetlým a tmavým odtieňom. Zároveň sa jedná o materiál, ktorému v poslednej dobe dávajú ľudia prednosť čím ďalej častejšie. Čerešňové drevo sa podobne ako dub alebo mahagón vyznačuje výraznou kresbou, ktorá je v každom reze trochu iná. Nápadné sú tiež letokruhy. Od ostatných drevín sa čerešňa líšia striedaním tmavších a svetlejších vrstiev.

Pracovná doska môže byť odolná a zároveň elegantný
Čerešňa patrí k najtvrdším ovocným stromom a práve vďaka svojej pevnosti a odolnosti sa hodí predovšetkým na výrobu kuchynských pracovných dosiek. Pri pravidelnej údržbe olejovaním a dodržiavanie 5 jednoduchých zásad, vám bude čerešňová pracovná doska slúžiť dlhé roky.

Čerešňové drevo: Odolný materiál, ktorý zútulní vašu kuchyniTřešeň kuchyniam vyložene pristane. Kým tmavú linku rozsvieti, svetlé vdýchne nový život. Táto známa ovocná drevina súčasne navodzuje pocit elegancie a luxusu. Čerešňa sa po dôkladnom opracovaní vyznačuje miernym leskom. Obzvlášť pôsobivo vyzerá v kombinácii s nerezovým drezom a doplnky.

Čerešňové drevo okom designera
„Rovnako ako ostatné materiály, ktoré používame, aj čerešňa patrí medzi tvrdá dreva. Vyniká nádhernou jemne ružovkastú farbou a výraznou vláknitou štruktúrou. Priamo láka k pohladenie a dodáva priestoru nezameniteľný charakter. „Dizajnérka ďalej radí, aké farby sú ideálne ku kombinácii s čerešní:“ Jej neobvyklá farba sa zaujímavo dopĺňa s farebnými dvierkami výrazných farieb, napr. Rôzne odtiene červenej farby. V prípade, že zákazník nemá odvahu použiť týchto sýtych odtieňov u kuchynských dvierok, celkový interiér kuchyne možné výborne doladiť vhodne zvolenými výrazne farebnými prvkami (utierky, hrnčeky a pod.). „

(Visited 601 times, 1 visits today)
Share