introvert

Čo robí introverta a extroverta rozdielnym

Extrovert a introvert – jedinečné typy jedinca. Rôzne nálady a rôzne emócie. Ľudia môžu zmätený, pretože často nevedia, aká povaha je pred nimi.

Tajomné alebo aj nepríjemné – alebo oboje. To sú sociálne prejavy. Na jednej strane pustovník, samotár, na druhej strane živá osobnosť, ktorá sa rada vyhrieva v žiari reflektorov popularity.

Jednotlivé typy potrebujú odlišnú duševnú stimuláciu, pretože každá osobnosť potrebuje konverzáciu. Introverti ale nemajú radi telefóny napríklad aj od najlepších priateľov, môžu ih ignorovať. Neberte to osobne, ale pravdepodobne je introvert zameraný na niečo iné, a zmena zmýšľania môže byť pre neho ťažšia.

Priateľstvo je zložité. Pravdepodobne nikto nebude mať tisíc rôznych priateľov. Ozajstnými priateľmi sú jeden či dvaja. S nimi zdieľame všetko. Prepojenie s inými ľuďmi nikdy nemôže byť také, aby sa dalo nazvať priateľstvom. Už len s dôvodu, že nemôžeme byť so všetkými ľuďmi rovnako dlho.  Prirodzene sa však extroverti stretávajú s väčším počtom ľudí, vyhľadávajú nové kontakty a známosti. Naproti tomu introverti dbajú na súčasné známosti a priateľstvá, do svojho života len ťažko pripúšťajú nových ľudí.

(Visited 91 times, 1 visits today)
Share