Čo robí vzťah nezdravým?

Zaslúžite si byť vo vašom vzťahu bezpečný. Emocionálne, verbálne alebo fyzické zneužívanie nie je tvoja chyba. Tu je návod, ako rozpoznať príznaky nezdravého vzťahu a získať pomoc.
Ako zistím, či je môj vzťah nezdravý?

Samozrejme, vzťah nikto nie je dokonalý a ľudia robia chyby. Ale ak máte pocit, že sa s vami zaobchádzate zle, pravdepodobne ste. Počúvajte svoje črevo. Zdravé vzťahy vás prinútia cítiť sa dobre – nezdravé vzťahy nie.

Lhanie, podvádzanie, žiarlivosť a neúcta sú známkami nezdravého vzťahu. Takže sa snaží kontrolovať partnera. To zahŕňa:

sledovanie toho, kde sa nachádzajú a s ktorými sa stretávajú

kontrolovať ich telefón alebo e-mail bez povolenia

držať ich od priateľov alebo rodiny

hovoriac im, že nemôžu robiť určité činnosti

čo im bráni mať peniaze

Aké sú príznaky zneužívania?

Ktokoľvek sa môže nachádzať v nevhodnom vzťahu bez ohľadu na vek, pohlavie alebo sexuálnu orientáciu. Filmy a televízne relácie, ktoré zobrazujú zneužitie, vám môžu dať dojem, že zneužívajúci vzťah je len vtedy, keď niekto zasiahne alebo fyzicky zranil. Existujú však rôzne typy zneužívania, ktoré môžu ovplyvniť vaše telo, vaše emócie a vaše sebavedomie.

Fyzické zneužívanie znamená biť, kopať, tlačiť alebo zraniť niekoho iným spôsobom.

Sexuálne zneužívanie núti vášho partnera, aby urobil niečo sexuálne, od bozkávania až po sex. Ak nesúhlasíte so sexuálnou aktivitou, považuje sa to za sexuálne násilie alebo znásilnenie, či už ste vo vzťahu alebo nie.

Slovné zneužitie je meno-volanie, down-downs a používať slová na ublíženie niekomu.

Emocionálne zneužívanie je, keď sa váš partner snaží, aby ste sa cítili zle. To môže znamenať urážanie vašich pocitov na účel, žiarlivosť, obviňovanie za zneužívanie, podvádzanie alebo neustále kritizovanie vás. Emocionálne zneužívanie ovplyvňuje vaše sebavedomie.

Reprodukčná kontrola tlačí vášho partnera, aby otehotniela, ukončila tehotenstvo, ležala ohľadom kontroly pôrodnosti alebo iné kontrolné rozhodnutia o tehotenstve a rodičovstve.

Hrozby a zastrašovanie používajú hrozbu násilia alebo zneužitia na kontrolu partnera. Ohrozujúce deti, samovraždy alebo fyzické násilie sú všetky spôsoby, ako ovládať svoje správanie.

Izolácia ovláda to, čo vidíte, čo robíte, a obmedzujete prístup k priateľom, rodine a iným formám emocionálnej a finančnej podpory.

Každý vzťah je iný a príznaky zneužívajúceho vzťahu sa môžu líšiť. Ale všetko toto správanie je spôsob, akým sa jedna osoba pokúša zachovať všetku silu vo vzťahu a ovládať svojho partnera.

Niekedy sa hrubé správanie začína pomaly a zhoršuje sa časom. Ak ste sa cítili znehodnotení, bojíte alebo ovládate, získajte pomoc. Každý si zaslúži byť vo vzťahu, v ktorom sa obaja ľudia cítia v bezpečí a sú rešpektovaní, dôveryhodní a milovaní.

(Visited 75 times, 1 visits today)
Share