ČO JE ŠVÉDSKY SNUS?

Švédsky snus pochádza z 18. storočia a skladá sa zo štyroch hlavných zložiek: tabaku, vody, soli a zvlhčovadla. Snus je bezdymový tabakový výrobok. K týmto štyrom zložkám sa pridávajú rôzne príchute, ktoré každému značku dodávajú svoj osobitý charakter!

Švédsky snus (bezdymový tabak) je jedinečný vďaka špeciálnym metódam používaným pri výrobe kvalitného tabaku. Švédski výrobcovia využívajú tepelné spracovanie, ktoré neutralizuje mikroorganizmy a zabezpečuje čerstvý snus. Snus sa vyrába podľa rovnakého právneho predpisu ako ostatné potraviny – ako je stanovené v švédskej potravinovej legislatíve (Livsmedelslagstiftningen) – ktorá zabezpečuje výrobu v hygienickom prostredí a schválených prísad.

AKO POUŽÍVA SNUS?
Najobvyklejším spôsobom, ako používať snus, je umiestniť ho pod horný okraj a nechať ho tak dlho, ako sa vám páči – od niekoľkých minút až niekoľkých hodín (ak začnete používať snus, možno budete chcieť nechať ho na kratšie časové obdobie). Snus alebo šnupavý tabak, ako sa to niekedy odvoláva, prichádza v dvoch formách; časť snusu a voľný snus. Časť snus prichádza v predtým vyrobených vreckách rôznych veľkostí, zatiaľ čo vy sám tvoríte časti voľného snusu. Snus prichádza nielen v rôznych príchutiach, ale aj v silách a veľkostiach.

Voľný snus je – ako by sa mohol hádať jeho menom – vlhký prášok. Na rozdiel od časti snus, ktorá prichádza v premade vrecúškach, voľný snus musí byť tvarovaný na porcie snuser sám; a takto si vytvoríte svoje vlastné časti:

Rozhodnite sa, koľko snus chcete vo vašej časti.
Vytvorte ho do valca alebo gule s končekmi prstov. Toto sa nazýva pris, štipka snusu alebo prilla (švédsky slang).
Umiestnite ho pod horný ret.
Užite si to!
Vytvorenie vlastného pris bude trvať určitú prax, ale na oplátku vám umožní rozhodnúť sa o tvare, veľkosti a hustote sami. Voľný snus často má silnejšiu vôňu a vôňu než časť zabalená snus.

Ak máte problémy so svojim prímestím – Icetool a Prismaster môžu byť riešením pre vás!
Voľný snus je skvelý, ale je naozaj skvelé otvoriť si plechovku snus a začať naraz. V BuySnus nájdete časť snus vo všetkých druhoch chutí a veľkostí. Časť snus sa dodáva v troch rôznych farbách: pôvodná, biela a čierna. Biele a čierne porcie sú suchšie ako pôvodné časti; vlhkosť umožňuje rýchle uvoľnenie chuti, ale zasa môže spôsobiť, že časti budú trochu kvapkajúce. Náš obchod má množstvo bielych a originálnych porcií, zatiaľ čo General ONYX Portion je jedinou čiernou časťou, ktorú môžeme ponúknuť okamžite.

(Visited 242 times, 1 visits today)
Share