Detoxujte svoju myseľ za 5 minút

Všetci sme počuli o sile meditácie. Ukázalo sa, že zmierňuje depresiu, zlepšuje duševné fungovanie a znižuje stres a úzkosť. Znižuje tiež to, čo nazývam Quantum Toxins – myšlienkové vzorce alebo pripútanosti k negatívnym pocitom, ktoré skutočne ovplyvňujú našu fyzikálnu chémiu.

Meditácia spochybňuje „opičia myseľ“, neustále, ne-riadené myslenie, ktoré často prináša úzkosť, starosti a rozptýlenie do nášho každodenného života. Dokonca aj päť minút, kým sa meditácia praktizuje, môže vrátiť späť do súčasnej chvíle, podporiť lepšie rozhodovanie a dovoliť nám skutočne prežívať naše životy naplno.

Poďme chvíľu trvať niekoľko minút, aby sme detoxikovali myseľ. Prečítajte si nižšie uvedené pokyny a potom pomocou sprievodného zvuku prechádzajte meditáciou.

Päťminútový meditačný detox

Krok 1: Získajte pohodlné a dýchajte

Sadnite si na stoličku s rovnou chrbtom. Položte svoje nohy rovno na podlahu pod kolená. Odložte dlane svojich rúk na stehnách a uvoľnite ruky. Pozrite sa rovno dopredu, ale snažte sa nikde inde zamerať. Namiesto toho všimnite všetko v miestnosti naraz. Zhlboka sa nadýchnite a začnite cítiť svoje nohy. Cítite, či sa dotýkajú podlahy alebo vnútra obuvi. Pocítite teplotu, vlhkosť; cítiť štruktúru ponožiek. Cítite svoje nohy intenzívne zvnútra. Nerozmýšľajte o nich, len ich cíťte, cíťte ich.

Krok 2: Skenujte svoje telo pozorne

Po niekoľkých nádychov presuňte svoju pozornosť na teľatá. Cítite a zmyslite ich niekoľko nádychov. Potom presuňte svoju pozornosť z časti tela na časť tela, najprv do stehien, potom dole na opierku, potom do brucha a spodnej časti chrbta, na hrudi a na hornej časti chrbta, ramená, ruky, ruky, krk, tvár , a nakoniec tvoju hlavu. Potom nechajte svoje vedomie pokryť celé telo súčasne. Myšlienkou je „skenovať“ vaše telo s vašou pozornosťou a zastaviť niekoľko nádychov na každej časti. Táto prax posilní vašu schopnosť nasmerovať a udržať vašu pozornosť.

Krok 3: Ďakujem vašej opiciálnej myseľ za zdieľanie

Môžete si všimnúť, že v momente, keď si sadnete, začnete si pamätať veci a cítiť nutkanie na nich konať. Toto je súčasťou tohto procesu. Keď tieto myšlienky prichádzajú a pokúšajú sa ukradnúť vašu pozornosť od tela, jednoducho povedzte ticho sebe, „Ďakujem vám, že ste sa zdieľali“ a nasmerujte svoju pozornosť späť na vaše telo. Ak máte pocit nepohodlie alebo frustrácie a chcete zastaviť, len držte pokojne. Vedzte, že nepohodlie, ktoré cítite, nie je spôsobené samotným cvičením. Je to to, čo sa stane, keď si uvedomíte svoj základný stav, základnú úzkosť, o ktorej si zvyčajne neviete, kedy je vonkajší svet plný a vaša pozornosť je ďaleko od vášho tela. Uvedomenie si tohto základného stavu je prvým krokom k jeho rozpusteniu a nárok na energiu, ktorú spotrebuje.

Krok 4: Odkiaľ pochádza táto myšlienka?

Keď sa ocitnete vo svojom opilej mysli, skúste na chvíľu oddeliť vašu pozornosť od myšlienok a znovu ju zamerať na súčasnosť. Opýtajte sa sami seba:

„Kto sa rozhodne, že si myslím, že tieto myšlienky? Keby som mal na výber, myslím si ich?“

Ak vaša odpoveď nie je, povedzte svojim názorom: „Ďakujem vám za zdieľanie!“ Potom okamžite nasmerujte svoju pozornosť na niečo v súčasnosti. Napríklad môžete zamerať svoju pozornosť na nohy. Opäť to neznamená premýšľať o nohách, ale cítiť ich. Tento malý nárast vedomostí pretrváva cez obvyklé myšlienkové vzorce, ktoré vedú od súčasnej chvíle a do rozptýlených myšlienok. Zakotvi svoju pozornosť do súčasného okamihu tak často, ako len môžete.

Krok 5: Používajte kedykoľvek a kdekoľvek

Táto technika môže byť tiež použitá v strede akejkoľvek stresujúcej situácie, ako je obchodné stretnutie alebo pracovný pohovor. Keď sme nervózni, je to preto, že naše nevedomé myšlienky interpretujú, posudzujú, merajú a očakávajú. Tento bezvedomý proces spotrebováva vitálnu energiu a stavia úzkosť.

Tým, že znovu nasmerujeme našu pozornosť na naše telo a dych, regenerujeme túto zbytočnú energiu. Je ťažké si to uvedomiť v ťažkých situáciách. Začnite s jednoduchými. Pokúste sa to robiť v ťažších a ťažších. Moja osobná skúsenosť spočíva v tom, že ak som ešte prítomný na zlomok sekundy a nezabudnem na presmerovanie mojej pozornosti do môjho tela, okamžite sa posunie energia situácie. Keď sa stanete viac prítomní, iní v miestnosti to cítia rovnako dobre.

Praktická prítomnosť pomôže vyčistiť kvantové toxíny z vašej mysle. Budete mať možnosť využiť svoju energiu a pozornosť, aby ste zostali prítomní a boli produktívnejší. Táto prax vám tiež pomôže lepšie pochopiť rozhodnutia, ktoré robíte o tom, čo budete jesť. Cvičenie tejto jednoduchej 5-minútovej meditácie je skvelý spôsob, ako pomôcť vyčistiť myseľ, telo a posilniť svoju schopnosť zostať prítomná a bez strachu počas zvyšku vášho dňa.

(Visited 94 times, 1 visits today)
Share