Detské izby – aké sú aktuálne trendy?

Zariadiť dieťaťu detskú izby nemusí byť najľahšie. Základom je vytvoriť pre nich miesto, kde si budú môcť plniť svoje sny a budovať svoju fantáziu. Aké sú aktuálne trendy, ktoré pomôžu dieťaťu pri správnom vývoji?

Ako vy mali vyzerať detské izby súčasnosti

Detské izby by mali pôsobiť upokojujúco. Pri výbere farieb by sme si mali dať taktiež záležať. Zle vybraté odtiene môžu na dieťa pôsobiť stresujúco a nepokojne. Za ideálne farby sa považuje studená modrá, fialová alebo zelená. Aktivitu u dieťaťa môžu vyvolať teplé farby ako oranžová, žltá alebo červená. Steny izby by taktiež nemali byť rušivé. Ozdobte ich jednoduchými hviezdičkami či geometrickými tvarmi, ktoré nebudú pôsobiť rušivo. Odporúča sa aktívnu časť na hranie namaľovať veselšími farbami a časť, kde bude dieťa spávať upokojujúcimi farbami, ktoré ho nebudú rušiť ani počas denného spánku.

Detské izby – v prvom rade vyberajme kvalitný nábytok

Dôležitým faktorom sa stáva nábytok do detskej izby. Ten by mal byť nielen kvalitný, ale aj bezpečný. Okrem toho že bude nábytok tvoriť súčasť detských zábaviek, môže v niektorých prípadoch ovplyvniť správny vývin dieťaťa. Medzi aktuálne trendy patria biele a krémové detské izby pre najmenších. V modernej izbe pre dieťa by nemala chýbať kvalitná posteľ, ktorá môže ovplyvniť celkový vývoj chrbtice a celého tela. Obľúbenými sa čoraz viac stávajú domčekové detské postele, ktoré dieťaťu poskytnú maximálny komfort a pohodlie. Okrem kvalitného spánku má každé dieťa rado rozprávkové dizajny.

Do kvalitného nábytku by ste mali zaradiť aj regály a knižnice. Dieťa si do nich vie poukladať obľúbené hračky a knihy. Pri jeho kúpe myslíte na výšku, ktorú v danom období dieťa dosahuje. Mali by ste siahať po detských regáloch, ktoré sú prispôsobené ich postave. Okrem toho, že sa dieťa bude tešiť z vystavených hračiek, mu pomôžu udržať izbu v čistote a poriadku. Hitom sa stávajú aj koše a truhlice na hračky, do ktorých si môže dieťa poukladať malé aj veľké hračky.

Pracovný kútik v študentskej izbe dieťaťa by mal obsahovať kvalitný písací stôl, stoličku organizačnú tabuľu a dekorácie vhodné ku každodennej príprave do školy. Pokiaľ zariaďujete izbu malému dieťaťu trendom býva chytrá stena, ktorú môže každé kreatívne dieťa pomaľovať. Stenu jednoducho po každom namaľovaní zotriete. Je veľa vychytávok, ktoré vo svojej detskej izbe ocenia všetky deti. Pokiaľ hľadáte inšpirácie a potrebujete nápady, prečítajte si návod ako zariadiť detskú izbu.

(Visited 31 times, 1 visits today)
Share