Dôkladne umývanie vchodových dverí

Čistenie drevených dverí vo vašom dome nemusí byť súčasťou bežnej starostlivosti o domácnosť, ale je čistiť ich pravidelne. Časť dverí, ktoré sú najviac zaťažené, sú oblasti okolo kľučiek a spodnej časti dverí, ktoré majú tendenciu vyzdvihnúť škvrny od topánok. Niekedy je potrebné rozpúšťadlo, aby ste odstránili mastné odtlačky prstov a škrabance, ale je dôležité vyhnúť sa všetkému, čo by mohlo poškodiť povrch. Roztok mydla je zvyčajne to najlepšie riešenie.

Krok 1

Otvorte dvere a očistite horný okraj vlhkou handričkou a potom spustite handričku pozdĺž bočného okraja dverí. Ak tkanina neodstráni všetky špiny, ktoré sa tam nachádzajú, opakujte s čistiacim roztokom pozostávajúcim z mydla a teplej vody.

Krok 2

Vyčistite prach z tvárnenia a zotrite obidve strany dverí čistou handričkou – dostanete sa do trhlín lepšie ako prášok alebo suchá handra.  Povrchy utrite suchou handričkou.

Krok 3

Otrite oblasť okolo kľučiek s roztokom mydla a použite na čistenie odtlačkov od spodnej časti dverí. Prejdite cez všetky časti, ktoré ste čistili handrou, aby ste ich vysušili.

Krok 4

Odstráňte pretrvávajúce znečistenie z okraja dverí, spodnej časti dverí alebo kdekoľvek inde na dverách tým, očistíte navlhčenou jemne s minerálnymi destilátmi.

Krok 5

Po čistení utierajte dvierka tekutým leskom na nábytok.

(Visited 183 times, 1 visits today)
Share