Drahé kamene noste v každom mesiaci iné

Vďaka zriedkavým a jedinečným drahokamom spojeným so znameniami a mesiacmi narodenia človeka, kamene a šperky z kameňa fascinujú ľudí už dlho. Nemusíte byť odborníkom na drahokam alebo kameň, aby ste si vybrali dokonalého pre vás alebo jedného, ​​ktorý by daroval svojim drahým. My v spoločnosti Kalyan Jewellers vám pomôžeme s výberom ideálneho šperku z kameňa. Za svoju zodpovednosť však berieme, chápeme a odovzdávame vedomosti. Tu je náš základný náter na kameňoch z kameňa, z ktorých každý súvisí s príslušným mesiacom a súvisiacim drahokamom.

Koncept tradičných a moderných drahokamov
Zodiac alebo astrologické drahokamy (tradičné drahokamy) sú založené na znamení zverokruhu založenom na farebnom systéme, zatiaľ čo moderné rodné kamene sa spájajú s každým kalendárnym mesiacom narodenia. Hoci myšlienka kameňa pochádza z dávnych čias, spojenie drahokamu s príslušným mesiacom narodenia je relatívne modernou koncepciou. Prax nosenia drahokamov spojených s mesiacom narodenia prevládala v rôznych kultúrach po celom svete v súlade s ich kalendármi narodenia kameňa. Každý kameň má jedinečný význam a vplyv na toho, kto ho nosí. Moderné výbery drahých kameňov sú priehľadné, zatiaľ čo tradičný zoznam je kombináciou priehľadných a nepriehľadných kameňov.

Popularita nosenia drahokamových šperkov existovala v rôznych klanoch a kultúrach siahajúcich až do staroveku. Mnoho civilizácií verilo v ochranné sily a kúzlo drahokamov, ktoré priniesli šťastie, zdravie a prosperitu. Kamene spojené s kalendárnym mesiacom sú však rovnaké alebo odlišné od kameňov, ktoré sa používali počas tradičnej éry. V minulosti bola farba rozlišovacím prvkom a najdôležitejšou vlastnosťou drahokamu, ktorý sa potom premenil na mesačný spôsob, ako ho dnes používame.

Ak chcete získať lepší prehľad o moderných nápadoch konceptu kameňa, pozrite si nášho sprievodcu kameňmi nižšie. Niekoľko mesiacov má rovnako populárne viacero rodných kameňov, čo používateľovi umožňuje vybrať si, čo ho najviac zaujíma.

Január: granát
Symbol svetla, vedenia, sily, priateľstva a dôvery. Granát, jeden z najstarších drahých kameňov v ľudskej histórii, udeľuje januárovému narodeniu dúhu farieb na výber. Garnet šperky kúzla kupujúci s množstvom kolekcie od vrúcej oranžovej až zelenšie odtiene.
Február: Ametyst / Pearl / Zirkón
Klenot mieru, ochrany a pokoja. Ametyst je odroda kremeňa, ktorá vždy nesie živosť fialovej. Tento kameň narodeného vo februári bol po celé veky obľúbenou šperkárskou voľbou všetkých čias. Ametystová bižutéria prichádza v odtieňoch žiarivých fialových, najhlbších fialových a najbledších šupín.

Február: Ametyst / Pearl / Zirkón
Klenot mieru, ochrany a pokoja. Ametyst je odroda kremeňa, ktorá vždy nesie živosť fialovej. Tento kameň narodeného vo februári bol po celé veky obľúbenou šperkárskou voľbou všetkých čias. Ametystová bižutéria prichádza v odtieňoch žiarivých fialových, najhlbších fialových a najbledších šupín.

 

Marec: Aquamarine / Bloodstone / Jasper
Klenot nádeje, zdravia, mládeže a šťastia. Akvamarín je známy ako morský klenot. Tento fascinujúci, dokonalý kameň marca v morských odtieňoch je jedným z obľúbených klenotov šperkárov a obdivovateľov kameňa. Akvamarínové šperky s jemnými modrými odtieňmi pripomínajúcimi more, sú dodávané vo farebných odtieňoch od bledej po tmavomodrú.

Apríl: Diamond / White Topaz / Sapphire
Drahokam čistoty, lásky, nevinnosti, sily a harmónie. Diamant, krásny a cenný aprílový drahokam, obohacuje dynastiu históriu. Diamant je oficiálnym kameňom apríla a biely topaz je cenovo dostupnou alternatívou pre milovníkov drahokamov. Diamanty majú prevažne bielu farbu, ale jej pestrá paleta farieb obsahuje modrú, ružovú a žltú. Farby ako hnedá, zelená a vzácna červená pridávajú viac na výber v kategórii farebných diamantov. Aj keď je vysoko cenený, rovnako ako väčšina šperkov má zbierky, ktoré sa zmestia do každej veľkosti vrecka.

Máj: Emerald / Agate / Chrysoprase
Drahokam lásky, lojality, života, priateľstva a úspechu. Emerald, najzelenší a najcennejší zo všetkých drahých kameňov zo zelene, je kameňom narodenia mája. Pevné smaragdy sú najcennejšie a najvzácnejšie drahokamy. Tieto drahé kamene vyžarujú krásny živý tón a zobrazujú najkrajšie žiarivé odtiene zelenej prírody, aké kedy mohli mať. Smaragdové šperky sa pýšia farebnou paletou od svetlozelenej trávy po bohatú zamatovo zelenú farbu a sú veľmi žiadúcimi ozdobami.

Jún: Pearl / Lab Alexandrite
Klenot čistoty, šťastia a bohatstva. Júnový kameň, Pearl je vzácny dar od mora. Tvar a forma trvá roky. Perly boli po celé stáročia veľmi populárne v klenotníctve pre svoju prirodzenú krásu.

Júl: Ruby / Onyx / karneol / tyrkys
Drahokam vášne, lásky, oddanosti a túžby. Ruby prináša šťastie svojmu majiteľovi, narodenému v júli. Ruby šperky boli obľúbené už od staroveku. Tento nádherný kameň je najcennejším kameňom, pretože vyžaruje vášeň a vitalitu. Hodnota Ruby sa určuje na základe jeho farby a kvality. Jemne červené, svetloružové, červené a najhlbšie karmínové farby sú farebnými variantmi rubínu.

August: Peridot / Moonstone / Carnelian / Topaz
Drahokam ducha, vyrovnanosti, dôvery a radosti. Nádherná zelená drahokam, Peridot vštepuje moc v auguste narodenom. Hoci je farba podpisu vápenato zelená, kôstkové šperky Peridot sa vyskytujú v žiarivých odtieňoch zelenej od žlto-zelenej po olivovozelenú.

September: Sapphire / Peridot / Lapis Lazuli / Chrysolite
Klenot úprimnosti, kúzla, lásky a dôvery. Zafír, majestátny kameň septembra, je klenotom, ktorý obdivujú Royals. Tento krásny modrý kameň v septembri sa vyznačuje výrazne bohatou azúrovou farbou. Jeho varianty sa nachádzajú vo farbách bledomodrej, chrípkovej modrej, fialovej modrej až tmavomodrej. Hoci sa zafír väčšinou vyskytuje v modrej variante, vyskytuje sa tiež v ružovej, žltej, zelenej, bielej, fialovej a oranžovej farbe a je označený touto farbou.

Október: Opal / Turmalín / Aquamarín
Klenot nádeje, viery, brilancie a šťastia. Opál je skvostom pre tých, ktorí sa narodili v októbri. Opál je ozdobený svojou jedinečnou farbou. Každý drahokam je skutočne jedinečný vďaka svojej zriedkavej forme farebnej kombinácie. Pre tých, ktorí sa narodili v októbri, je turmalín ďalším obľúbeným kameňom pripisujúcim jeho krásnym dúhovým farbám.

November: Topaz / Citrine / Pearl
Klenot vernosti, priateľstva, optimizmu a lojality. Topaz a Citrine sú rodné kamene spojené s novembrom, ale topaz je stále obľúbeným a najžiadanejším skvostom. Populárny variant drahokamu je bohatý oranžový cisársky topaz. Nachádza sa aj v iných bohatých farebných odtieňoch modrej, ružovej, červenej, zelenej, bielej, svetlo hnedej a sýtej zlatožltej farby (sherry topaz).

December: tyrkysová / modrá Topaz / tanzanit / zirkón / krvný kameň / Lapis Lazuli
Klenot prosperity, šťastia, jasnosti a sily. Tyrkysový, decembrový kameň je nádherným klenotom a je vysoko ozdobený šperkami. Má vynikajúce farebné kombinácie, väčšinou v zelenej a modrej farbe. Tento drahokam sa do značnej miery nachádza v odtieňoch od modrej až po modrozelenú a žltkastú zelenú. Je potrebné poznamenať, že čierne, hnedé a okrové varianty sú k dispozícii aj v tyrkysových šperkoch.

(Visited 68 times, 1 visits today)
Share