Dráždive črevo a chudnutie

Ako sa schudnúť s IBS

Syndróm dráždivého čreva (IBS)
Viac v systéme dráždivého čreva

    Výživa
    Príčiny a diagnostika
    Život s
    príznaky
    liečba
    Podpora a riešenie
    IBS so zápchou
    IBS s hnačkou
    Súvisiace podmienky

Zobraziť všetko

Je pre vás ťažké schudnúť, keď zdravé potraviny zhoršujú Vašu IBS? Je to bežný zdroj frustrácie pre ľudí, ktorí sa zaoberajú syndrómom dráždivého čreva (IBS). Avšak, chudnutie nemusí byť beznádejné úsilie.

Teraz je žiariaci lúč nádeje. Veda nám poskytla užitočné informácie o jedle, IBS a chudnutí. Môžete to využiť, aby ste nielen úspešne schudnúť, ale aj optimalizovali trávenie a celkové fyzické zdravie.

Poradenstvo v oblasti výživy a stravovania môže byť mätúce. Jeden odborník vám povie jednu vec, zatiaľ čo iný vám povie niečo iné. A niekedy dlho-držal presvedčenie o chudnutí sa ukázalo byť chybné.

Budeme sa pozrieť na niekoľko zdravých stratégií pre chudnutie, ktoré sú založené na najnovších vedách. Tiež ich prispôsobíme tak, aby sa dobre spojili s vašimi pokusmi dostať vašu IBS pod lepšiu kontrolu.
Zvoľte produkt Low-FODMAP Produce
jahody a čučoriedky
Kelly Cline / Veta / Getty Images

Každý vie, že zelenina a ovocie sú plné, výživné a uspokojujúce a že jesť viac z nich vám pomôže schudnúť. Ak ste však ako väčšina ľudí s IBS, môžete sa obávať, že konzumácia rastlinných plodín plnených vláknami spôsobí, že vaše príznaky sú horšie, pretože to je presne to, čo sa stalo v minulosti.
Nebojte sa vyrábať, stačí si vybrať múdro

Už nemusíte žiť v strachu, pretože veda je tu, aby vám pomohla! Výskumníci s nízkou hladinou FODMAP z univerzity Monash testovali veľa zeleniny a ovocia. Identifikovali tie, ktoré môžu tolerovať väčšina ľudí, ktorí majú IBS.

Môžete začať úsilie o stratu hmotnosti tým, že vyberiete nízko-FODMAP vegetariáni a ovocie ako avokádo, banány, kapusta a paradajky. Môžete zistiť, že v priebehu času môžete rozšíriť nad rámec nízkych možností FODMAP bez spúšťania príznakov.

Môžete výrazne zvýšiť príjem zdravého a zdravého ovocia a zeleniny tým, že sa pokúsite zahrnúť produkciu pri každom jedle. Získajte zelený smoothie s bobuľami alebo zeleninovou omletou na raňajky. Vychutnajte si šalát buď ako obed alebo s obedom. Naplňte polovicu vajíčok so zeleninou.

Čokoľvek robíte, majte na pamäti, že surová zelenina a ovocie môžu byť ťažšie pre tráviaci trakt tolerovať.
Zvoľte Protein
pečené kuracie prsia na šalát
nicolebranan / E + / Getty Images

Neustále bojujete s cravingami? Zvoľte si bielkovinu na sacharidoch!

Proteín nezvyšuje hladinu cukru v krvi. To znamená, že nespôsobuje inzulínové špičky a minimá, ktoré vás posielajú, aby našli niečo, čo by mohlo jesť pár hodín po poslednom jedle. Bielkovina má tiež tendenciu byť ľahko stráviteľná, a preto pravdepodobne nevyvolá vaše príznaky IBS.
Zdravé zdroje bielkovín:

    Hovädzie mäso*
    Kura*
    vajíčka
    orechy
    bravčové mäso *
    morské plody
    Seeds
    Tofu, tempeh, seitan (pre non-celiaci)
    jogurt

* Ak chcete znížiť riziko vystavenia účinkom, ktoré nie sú dobré pre vašu črevnú flóru, vyberte zvieracie produkty bez výskytu antibiotik s voľným výbechom, ak je to možné.
Proteín pre vegetariánov

Konzumácia dostatočného proteínu môže byť výzvou, ak ste vegetarián s IBS. Našťastie výskumníci FODMAP zistili, že tofu, tempeh a seitan sú dobre znášané. Konzervované cícery a konzervovaná šošovica sa môžu jesť v malých množstvách, ak sú opláchnuté dôkladne.
Vyberte zdravé tuky
lososa na špenáte
alle12 / E + / Getty Images

Riešenie „tuk robí tuku“ je chytľavý, ale je založený na chybnej vede. Odporúčanie jesť stravu s nízkym obsahom tukov sa zhoršuje, keďže miery obezity, cukrovky, kardiovaskulárnych ochorení a autoimunitných stavov sa zhoršili.

Problém s diétou s nízkym obsahom tukov je trikrát:

    Výrobcovia potravín nahradili tuk v produktoch s cukrom a rafinovanými uhľohydrátmi. Obidva tieto spôsobujú inzulínové špičky, ktoré vedú k cravingu a prírastku hmotnosti, ako aj k zvýšeniu rizika cukrovky a srdcových ochorení.
    Naše telá – najmä naše mozgy – potrebujú tuk, aby fungovali dobre.

(Visited 101 times, 1 visits today)
Share