Feng shui obývacia izba

Zásady Feng Shui sa týkajú vonkajšieho a vnútorného priestoru vášho domova. Môžete riešiť interiér vašej domácnosti jednu izbu naraz. Obývacia izba je životne dôležitým sídlom feng shui pre vašu rodinu a malo by sa s týmito otázkami riešiť. Väčšina rodín trávi veľa v obývacej izbe a pretože je to miesto zhromažďovania, musí sa prispôsobiť potrebným energiám feng shuiu na zabezpečenie bohatstva, zdravia a šťastia rodiny.
Poloha v obývacej izbe

Vo feng shui by mala byť obývacia izba umiestnená v časti domu, ktorá má aspoň dve vonkajšie steny. Vyhnite sa použitiu miestnosti hlboko vnútri vášho domova na priestor v obývacej izbe. Ideálne umiestnenie obývacej izby umožňuje čchi energii vstúpiť do miestnosti zvonka bez toho, aby sa spomalila, alebo sa nechala stagnovať pri prechádzaní mnohými miestnosťami, aby sa dostali do obývacej izby. Toto umiestnenie zabezpečuje, že chi energia je čerstvá a dostatočne energická na aktiváciu prvkov obývacej izby.
Výber a umiestnenie nábytku

Obývacia izba by nikdy nemala byť malá. Mal by byť dostatočne veľký, aby sa pohodlne ubytoval celá rodina a hostia. Väčšia veľkosť miestnosti povzbudí čchi energiu prúdiť do miestnosti a okolo nej. Tam, kde umiestňujete nábytok, môžete ovplyvniť spôsob, akým energie chi vstupuje a pohybuje sa po miestnosti.
Všeobecné umiestnenie nábytku

Nikdy nenechávajte nábytok v prírodných chodbách cez miestnosť. Tento typ umiestnenia zablokuje chiovú energiu, spôsobí jej stagnáciu a vytvorí negatívnu energiu.
Najlepšie umiestnenie gúdu

Hlavným nábytkom v obývacej izbe je obyčajne gauč, ktorý by mal opierať o pevnú stenu. V súčasnosti je jedným z populárnych usporiadaní západného nábytku umiestniť sedaciu skupinu uprostred miestnosti bez podpory steny. Toto sa nazýva plávajúce usporiadanie a malo by sa mu zabrániť.

Plávajúce usporiadanie je nesprávnym usporiadaním nábytku feng shui. Rovnako ako by mala byť vaša posteľ zakotvená proti pevnej stene, tak by mala byť vaša pohovka. To poskytuje podporu tým, ktorí žijú v dome, a zabraňuje nestabilite vo vašej rodinnej štruktúre domáceho života, práce, bohatstva, zdravia a vzťahov.

Vyskúšajte tento princíp feng shui tak, že sedíte na gauči pri stene a potom v strede miestnosti. Všimnite si, ako sa cítite pri každom usporiadaní. Je pravdepodobné, že sa cítite bezpečne a bezpečne, keď sedíte na gauči pri stene, zatiaľ čo ten, ktorý sa nachádza v strede miestnosti, vás zanecháva pocit zraniteľnosti a nepríjemnosti, ako keby ste sa neustále pozerali za sebou.

(Visited 78 times, 1 visits today)
Share