Feng shui prakticky

Feng Shui je 4000-ročná čínska prax aranžovania vášho prostredia na zlepšenie vášho života. Na prvý pohľad sa Feng Shui môže zdať zložitý. Filozofia Feng Shui je však naplnená praktikami zdravého rozumu a jednoduchými technikami na vytvorenie zdravšieho a šťastnejšieho života. V skutočnosti s najväčšou pravdepodobnosťou zistíte, že ste už intuitívne praktizovali Feng Shui. Zásadne sa Feng Shui zameriava na vytvorenie domu, ktorý sa cíti dobre – domov, ktorý podporuje vaše sny a vychováva vašu myseľ, telo a ducha. Nasledujúcich päť jednoduchých postupov zachytáva podstatu Feng Shui.

1. Žiť s tým, čo máte radi. Vedeli ste, že budete praktizovať dokonalý Feng Shui, ak máte všetko rád vo svojom dome? Feng Shui verí, že všetko v našom prostredí ovplyvňuje našu energiu pozitívne alebo negatívne. Dobrým spôsobom, ako zabezpečiť, aby bola vaša energia pozitívne ovplyvnená, je milovať všetko, čo obklopujete. Pozrite sa na svoje veci a pozorujte svoju odpoveď. Predmety, umenie alebo nábytok, ktoré nás vyvolávajú pocit podráždenia, depresie alebo úzkosti zapínať našu energiu zakaždým, keď ich vidíme. Príkladmi energie sú ľudia, ktorých nie sme v dobrých vzťahoch, rozbité spotrebiče alebo veci v havarijnej situácii, oblečenie, ktoré sa nám nezhoduje, ale želáme si to, umenie a nábytok, ktoré už nespĺňajú našu osobnú estetiku a objekty ktoré nám pripomínajú nešťastné spomienky. V ideálnom prípade každý z vašich vecí zdvihne vášho ducha. Dajte si dar milovať všetko vo svojom dome.

Uistite sa, že všetko vo vašom okolí vyvoláva pozitívne pocity.

Obklopte si sami predmety, umenie a nábytok, ktoré nájdete krásne a vyjadrujú svoj osobný vkus.

Udržujte všetky veci vo vašom prostredí čisté a v dobrom stave.

Naplňte svoj priestor fotografiami a objektmi, s ktorými máte láskavé združenia.

Váš domov môže byť váš útočisko a útočisko, kde ste podporovaní a preto revitalizovaní so všetkou pozitívnou energiou, ktorá prichádza z toho, že žijete s tým, čo máte radi.

Viac informácií o tom nájdete na našom blogu Live With What You Love.

2. Zjednodušte, vymažte neporiadok a organizujte. Neporiadok sa rovná oneskoreniu všetkého dobrého, hojnosti a úspechu, ktorý si želáme. Neporiadok prepája našu kreatívnu energiu a v minulosti nás zablokoval. Keď sme zaplaveni neporiadkom, a preto neorganizovaní, pripravujeme sa na neúspech. Napríklad, úzkosť, že neviete, kde zadávate dôležité dokumenty, ako sú účty, môže spôsobiť oneskorenie vašich platieb, ktoré vám môžu stáť peniaze, poškodiť váš kredit a negatívne ovplyvniť vaše financie. Nepořádek tiež vyžaduje obrovské množstvo našej energie. Myslite na to, koľko času strávený pri nákupe, údržbe, čistení, opravách, chemickom čistení, skladovaní, usporiadaní a nájdení miesta pre náš majetok. Túto dobu a energiu by sme mohli minúť robiť veci, ktoré nám prinášajú skutočnú radosť a ľudí, ktorí sú pre nás drahí. Skôr než strávite viac svojho vzácneho času a energie, uistite sa, že tieto veci stojí za to.

De-neporiadok! Dajte každej položke vo svojom dome užitočný, krásny a milovaný test. Pozrite sa na každý objekt v každej miestnosti vášho domu a položte si nasledujúce otázky: Milujem to? Používam ho? Ak je poškodený alebo musí byť vyčistený atď., Urobím to teraz? Odráža to, kto som teraz a aké sú moje súčasné túžby / ciele? Mali by ste byť schopní odpovedať áno na aspoň jednu z vyššie uvedených otázok pre každú položku vo vašej domácnosti. Ak vaša odpoveď nie je na všetky otázky, zvážte predaj predmetu, jeho odovzdanie alebo odhodenie.

Organizovať! Všetko vo vašom dome by malo mať určené miesto na pobyt, keď sa nepoužíva.

Keď sa zbavujete všetkého, čo vám už neplatí, urobte to s úmyslom, že robíte priestor pre mnoho ďalších úžasných vecí, ktoré prídu do vášho života.

Viac informácií o zjednodušení a usporiadaní si prečítajte náš návod na odstránenie neporiadku.

3. Vyčistite a obiehajte energiu. Rovnako ako je pre naše zdravie nevyhnutné, aby kyslík, ktorý dýchame, je čistý a prúdi cez naše telo, tak aj pre zdravie našich domovov je životne dôležité, aby energia bola čistá a slobodne obiehala. Vstúpili ste niekedy do miestnosti po tom, čo iní boli v boji a cítili nepriateľstvo vo vzduchu? Túto argumentáciu ste nepočuli ani nevideli, ale mohli by ste „znížiť napätie nožom“. V tejto situácii cítite uviaznutú energiu, ktorá sa musí očistiť. Naše domy udržujú energiu každého, kto vstúpil, a každej udalosti, ktorá sa uskutočnila. Časom sa táto energia rozvíja a je potrebné ju očistiť. Aby sa energia udržiavala v čerstvom a povznášajúcom stave, musí existovať správna cirkulácia a prietok.

Jednoduchý a účinný spôsob, ako očistiť energiu, je spaľovanie kadidla alebo santalového dreva vo vašej domácnosti. Nastavte zámer, že ako dym preteká priestorom, akúkoľvek prilepenú energiu vyvedie z dverí. Potom otvorte svoje okná s úmyslom nasadiť pozitívnu a čerstvú energiu na miesto. Jednoducho odtiahnite závesy a otvárajte okná, aby ste ich mohli na čerstvom vzduchu a prirodzenom slnku

(Visited 33 times, 1 visits today)
Share