Hydratácia – základ zdravej pleti

Všimli ste si, ako sa vaša pleť zmení po dlhšom pobyte v mieste, kde je veľmi suchý vzduch? Je akoby bez života, málo pružná, s čitateľnými vráskami. Práve to je ten dôvod, prečo modelky v lietadle tak často popíjajú vodu a vklepávame si do tváre hydratačné krémy. Pre krásnu a zdravú pokožku je totiž dostatočná hydratácia podmienkou číslo jedna.
„Dehydratácia sa netýka len suchej pleti. Nedostatok vlhkosti môže pociťovať aj zmiešaná alebo mastná pokožka, ktoré vplyvom veku, UV žiareniu a ďalších okolností produkujú menej tuku a nie sú už schopné si v takej miere udržať pružnosť a lesk. Objavujú sa vrásky a šupinky, koža je suchá a mnohokrát aj drsná. Často sa objavujú (najmä v zime) aj popraskané žilky spôsobené striedaním teplôt a používaním nevhodných kozmetických prípravkov, “

nepodceňujte výživu
3 zaručené tipy

* Všetko, čo sa za deň na pokožku nanesie, sa musí pred spánkom odstrániť kvalitným odličovacím prípravkom, a potom nahradiť účinným nočným krémom. Pre väčší efekt je možné použiť aj sérum.
* V nekvalitných odličovacích prostriedkoch sa môžu skrývať nepriatelia, ako je alkohol, u umývacích emulzií aj saponátmi. Vždy starostlivo študujte zoznam obsiahnutých látok.
* Za horúcich dní či pri pobyte v klimatizovaných priestoroch pomôže príjem dostatočného množstva tekutín.

O kondíciu pleti z veľkej časti rozhoduje správna výživa a tiež dostatočný prísun tekutín. Za ideálny zdroj je považovaná kvalitná pramenitá voda a tiež bylinné a ovocné čaje. V tejto súvislosti je však potrebné pripomenúť, že vo chvíli, keď pociťujeme smäd, je už organizmus (a teda aj pokožka) dehydrovaný. Preto je nutné myslieť na prevenciu a dodávať tekutiny telu v predstihu, aby stav smädu vôbec nenastal.

A koľko tekutín by sme teda mali ideálne vypiť, aby telo ani pleť nežíznila?

„K základným 2 až 3 litrom tekutín je potrebné pridať pár ďalších pohárikov v horúčave, pri športe či stresu, kedy dochádza k nadmernému poteniu. Nárok na množstvo tekutín stúpa aj pri pobyte v miestnosti vykurované ústredným kúrením, v saune, ale napodiv aj po plávaní, „upozorňuje kozmetička značky Essen Lucie Karlíková.

Starostlivosť pre krásnu pleť
Okrem vnútornej optimálnej výživy a hydratácie je však alfou a omegou úspechu krásnej pleti predovšetkým kvalitné hydratácie dodávaná zvonka.

„Ženy často robia zásadnú chybu, keď v snahe vylepšiť stav svojej suchej pokožky opakovane nanášajú na pleť vrstvy hutných mastných krémov, čo následne spôsobuje upchávanie pórov. Dôvodom je zrejme aj veľmi rozšírená mylná informácia o škodlivosti používaní hydratačných prostriedkov v zime, ktorá je však v našich podmienkach bezpredmetná, „hovorí Lucia Karlíková a pridáva cennú radu. „Ideálne je, ak používate kompletnú sadu od osvedčené značky – jednotlivé kroky starostlivosti potom na seba nadväzujú a ich účinky sa násobí. Správny hydratačný prostriedok dodá pleti vlahu, vláčnosť a hebkosť, predchádza tvorbe vrások a udržuje hydratáciu v pokožke. Pleť totiž nie je schopná prijímať vodu zvonku, naopak veľká vonkajšia vlhkosť pleť vysušuje a dehydruje. Preto aj rôzne vody v spreji slúži len pre pocit osvieženia, ale nie k hydratácii

(Visited 102 times, 1 visits today)
Share