Izby pre bábätká

Pri výbere nábytku do detskej izby musíme zohľadniť vek. Je rozdiel, či je izba určená pre novorodenca, predškoláka, alebo školáka. Dôležitý je výber farby. Veľký dôraz treba venovať kvalitnému a robustnému spracovaniu bez ostrých hrán, ktoré by ohrozovali zdravie dieťaťa.

vývoj dieťaťa je veľmi dynamický, preto je optimálne zvoliť nadčasový dizajn nábytku, ktorý bude funkčný po dlhí čas.

Vyberáme nábytok pre bábätka

Už od útleho veku je potrebný klásť dôraz na zdravý spánok. Preto by mal byť kladený dôraz na výber postieľky. Postieľka pre bábätka by mala byť vyrobená z kvalitného materiálu, mala by mať zábradlie. Konštrukčne by mala byť postieľka navrhnutá tak, aby za žiadnych okolností neohrozovala zdravie a bezpečnosť bábätka (napríklad tým, že sa postieľka prevrhne).

V izbičky by nemal chýbať prebalovací pult a dostatok úložného priestoru pre plienky a iné potreby pre bábätko.

Dieťa od útleho veku potrebuje vyrastať v prostredí bohatom na pozitívne podnety. Preto by mal byť výber farieb a motívov do detskej izby pre bábätka taký, aby pozitívne stimulovať rozvoj dieťaťa. Farby by mali byť živé a veselé. Vybrať si môžete z rôznych rozprávkových motívov a vytvoriť tak pre bábätko nádherný domov.

Nábytok do detskej izby môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Pri výber však myslite prakticky. Nábytok z plastu a lamina sa jednoducho udržia čistý. Kvalitný nábytok z dreva pôsobí naopak útulnejšie a hrejivo.  jeho údržba je však komplikovanejšia.

ideálna je tiež kombinácia lamina a dyhy. Takýto nábytok je lacnejší ako drevený a nepotrebuje náročnú údržbu. Dieťa potrebuje dostatok priestoru na hru a svoje aktivity, preto do izby nepatrí veľké množstvo nábytku.

 

 

(Visited 219 times, 1 visits today)
Share