Kam odkladať topánky

Skladovanie topánok môže byť ťažká úloha, najmä ak to je v malom byte a nemáme príliš veľa miesta. V skrini? V pivnici? Pod posteľou?

uklid topánok
diskusia

Ako ochrániť obuv mimo sezóny, aby ste si v tej ďalšej mohli užívať nepoškodených lodičiek, poltopánok alebo čižiem? Máme pre vás niekoľko tipov a rád.
Topánky v skrini

Najlepší spôsob, ako skladovať topánky, je v originálnych krabiciach, v ktorých ste ich kúpili. Vďaka tomu, že je na nich zvyčajne štítok s obrázkom, stačí ich uložiť správnou stranou von, aby ste vždy videli, po akom páru siahame.

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako udržať poriadok v kúpeľni
Dáme si do bytu, dáme si …
Aký nábytok do kúpeľne? Drevený!

Ak niektorá z krabíc nemá na sebe fotografiu, alebo kresbu, potom stojí za to venovať tomu nejaký čas a presne ich popísať alebo dokonca urobiť a prilepiť vytlačenej fotografie. V budúcnosti bude konkrétny pár veľmi ľahko k nájdeniu.

Do menšej skrine sa nezmestí príliš veľa krabíc, takže skladovanie v nich vyhradíme len pre páry, ktoré sú najnáchylnejšie k poškriabaniu alebo inému poškodeniu.

Našťastie výrobcovia, aby nám uľahčili skladovanie, presne upravujú veľkosť krabice podľa priestoru, ktorý zaberajú topánky v nej. Vďaka tomu si nenosíme domov veľké balenie vyplnené z dvoch tretín papierom, v ktorom hľadáme topánky …
Lakovky potrebujú priestor

„Drahým lakovaným lodičkám by sme mali vyčleniť viac priestoru, ale napríklad balerínky, sandále alebo šľapky môžete skladovať po dvoch troch pároch v jednej, trošku väčší krabicu,“ radí Veronika Sajdoková z CCC.

„Lepiacou páskou do krabice tiež prilepte náhradné podpätky, aby boli po ruke, keď príde čas na ich náhradu,“ pripomína Veronika.

Užitočná rada:

Nechajte vnútri sáčok s granulami pohlcujúcimi vlhkosť.
Kam s letnou obuvou?

Prišiel jeseň a s ním prišla aj výmena botníku. A kam s letnou obuvou, ktorú teraz po mnoho mesiacov nebudeme potrebovať?

„Na rozdiel od zimných topánok zaberá tá letná veľmi málo miesta a nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu. Topánky na ihlách alebo lodičky sa môžu hodiť pri slávnostných príležitostiach, preto je dobré mať ich uložené v škatuliach v skrini, vyplnené novinami, „

Sandále, papuče, espadrilky alebo balerínky sú strihy, ktoré môžeme na obdobie jeseň / zima uložiť na menej prístupných miestach. K ich skladovanie sa bude skvele hodiť veľký kôš alebo plastová nádoba s výškou podobnou k dĺžke topánky.

Prečo? Stačí vynaložiť trochu času a vnútri koša pripraviť „priehradky“ z ruličiek vystrihnutých a zlepených zo štvrťky. V takýchto zvisle vložených tubách sa nám úspešne podarí umiestniť od niekoľkých až po niekoľko desiatok párov.

(Visited 206 times, 1 visits today)
Share