Krásna aj na dovolenke

Kedy inokedy by sme viac túžili po tom byť krásne a cítiť sa skvele ako na dovolenke? A prečo aj nie, keď sa nachádzame v naozajstnom sne plnom slniečka, morskej vody a opálených plavčíkov. 🙂 chceš mať bezchybný vzhľad nielen v dňoch voľna, Rozmaznávaj sa a vyskúšaj naše tipy na krásu.

Pred dovolenku sa nechaj ostrihať

Pláže, slnko, piesok pod nohami a v ušiach nádhernej špliechanie vĺn osviežujúceho mora. Sen, ktorý si radi plníme, ale čo na to naše vlasy? Slnečné žiarenie, slaná voda i chlór z bazéna môžu byť pre naše vlasy fatálne, ak nedáš hrivu tú správnu starostlivosť. Pôsobí ak tieto vonkajšie faktory na naše vlasy, dochádza k väčšiemu štiepeniu končekov a to najmä, ak si už s pár z nich prišla. Najlepším spôsobom ako tomu zabrániť je ostrihať končeky u kaderníka ešte pred odchodom. Ak chceš mať vlasy rovnako krásne po dovolenke, ako pred ňou, nos šatku, klobúk alebo si kúp ochranný UV filter v spreji určený na vlasy.

Hydratujte pokožku aj vlasy

Hydratácia je veľmi dôležitým faktorom, pokiaľ si chceš udržať svoje zdravie, stále perfektne vyzerajúcu pokožku a žiarivé vlasy. Na dovolenke pi veľa vody. Ak sa proléváš kávou, o to viac si dopraj neperlivú číru tekutinu. Letné rozpálenej mesiace sú pre hydratáciu tela najdôležitejšie. Doplniť tekutiny by si mala aj kvôli svojej pleti. Pokožku okrem pitia dostatočného množstva tekutín dokrmuj tiež krémy na opaľovanie s vysokým faktorom a samozrejme mliekami po opaľovaní. Najvyššie urobíš, keď si pořídíš krém s obsahom Aloe vera alebo pantenol. Alebo rovno oboje!

Aj vlasy by mali počas tohto obdobia obdržať dostatok vlahy. Neznamená to však, že potápanie v mori je pekne zvlhčí. Skôr naopak. Slaná voda vie perfektne vysušovať a z vlasov dostávať ich život. Používaj preto výživné masky alebo kondicionéry určené na vlasy namáhané slniečkom.

Bosá na pláži

Vráť sa do detských rokov a rozbehne sa po pláži bosá! Nielenže sa ti piesok a kamienky stanú osobné pedikérky, ale skvele posilníš aj nožnú klenbu, čo nikdy nie je na škodu. Piesok pomôže odlupovať odumreté bunky a zároveň si budeš pripadať ako na luxusnej masáži. Získaš tak pokožku nôh akou sa pýši bábätka.

Odfarbi si obočie a mihalnice

Farba rias i obočia sa vďaka intenzívnemu slnku môže zmeniť – zbledne a tie sa tak budeš trápiť s nevýrazným vzhľadom. Samozrejme môžeš obočie dofarbiť ceruzkou a riasy prejsť riasenkou, ale v tom teple sa môže stať, že sa ti obaja kozmetické zázraky roztečú. Najlepšie je pred dovolenkou navštíviť kozmetičku a nechať si prifarbiť riasy aj obočie. Tak budeš mať po starostiach a budeš vyzerať perfektne aj nenalíčená.

Chráň pokožku pred UV žiarením

Nič nevyzerá horšie, než opálenie, ktoré môže viesť k olupovaniu kože, nerovnomerné opálenie, podráždenie, ako aj vážnejšie problémy, ako je melanóm. Prioritou na dovolenke by malo byť mazanie. Použi krém s vysokým faktorom! Pri výbere krému si dávaj pozor na obsah látok proti UVA žiareniu. Väčšina krémov už automaticky obsahuje látky účinné proti UVB žiareniu, ale nie proti UVA. Tie sa tak môžeš stať zraniteľnou voči UVA lúčom, ktoré okrem tmavnutie pokožky a vytváranie vrások môžu spôsobiť aj rakovinu kože.

(Visited 60 times, 1 visits today)
Share