Ktoré potraviny prirodzene čistia vaše obličky?

Vedeli ste, že vaše obličky sú zodpovedné za odstraňovanie odpadových produktov z vášho tela? Ak máte vysoký krvný tlak, cukrovku alebo stvrdnutie tepien, môže sa u vás vyvinúť ochorenie obličiek, ktoré zabráni obličkám vykonávať prácu, ktorú majú.

Ochorenie obličiek ohrozuje život, takže by ste nechceli robiť všetko, aby ste sa mohli starať o svoje obličky a udržiavať ich čisté? Do vnútorných orgánov si nemôžete dať čistiacu kefu, ale môžete vyskúšať týchto deväť jedál. Venujte pozornosť číslu tri, mohlo by vás to zachrániť pred veľkou bolesťou!

Listová zelenina 

Tvoja mama neprestáva jesť svoje zelené listy bez dobrého dôvodu; očividne vie, aké sú prospešné pre vaše obličky!

Listové zelené sú plné vitamínu C a K, spolu s vlákninou a folátom. Znižujú tiež krvný tlak, vyrovnávajú hladinu cukru v krvi a znižujú stres obličiek. Najlepšie na tom je, že je veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby boli atraktívne vo vašej strave.

Brusnicová šťava

Každý vie, že brusnicová šťava môže byť prospešná pri infekciách močových ciest, ale vedeli ste, že môže poskytnúť aj vašim obličkám pomocnú ruku?

Pitie brusnicovej šťavy môže očistiť vaše obličky od jednej z hlavných príčin obličkových kameňov – oxalátu vápenatého. Je však nevyhnutné zvoliť brusnicovú šťavu bez organických alebo prísad. Čím čistejší, tým lepší. Nevýhodou je, brusnicový džús je chutné a užitočné!

kurkuma

Zápal vášho tela môže spôsobiť celý rad ochorení, pričom ochorenie obličiek je jedným z nich. Ak chcete očistiť obličky a dať im šancu na boj, získajte podiel kurkumy.

Kurkuma obsahuje kurkumín, ktorý ponúka protizápalové vlastnosti. Je tiež prospešný v boji proti ochoreniu obličiek a týmto nepríjemným kameňom. Pridajte ju k ryži, kari, dusenému masu alebo ho vložte do smoothie. Len sa uistite, že ho nemáte na rukách, pretože to škvrny!

jablká

Ľudia hovoria, že jedno jablko denne chráni lekára, ale kto by si myslel, že by to mohla byť pravda? Pretože jablká sú plné vlákniny, ktorá absorbuje toxíny, robí svoju prácu tým, že odvádza ťažkú ​​prácu od vašich obličiek.

Jablká môžu tiež zmierniť zápal v tele a zázraky v práci zažívacieho traktu. Chopte sa!

cesnak

Vaše obličky sa spoliehajú na vás, že so svojím telom budete zaobchádzať ako s chrámom. Inak sa môžu stať obeťami toxínov a zápalov.

Ak si nie ste takí dobrí v robení toho, čo vaše telo potrebuje, uistite sa, že do svojej stravy vždy pridávate dostatok cesnaku.

Púpava listy

Kým čaj z púpavy nie je tak príjemný na pitie, vaše obličky vás za to budú milovať. Listy púpavy obsahujú flavonoidy – antioxidanty, ktoré čistia vaše obličky a čistia krv. Môžu tiež znížiť váš krvný tlak.

Čaj a lístky púpavy si môžete kúpiť v mnohých obchodoch so zdravím a listy môžete používať aj v šalátoch! Ak máte sklon k stresu, nie je nič ako šálka čaju z púpavy, ktorý by mohol začať svoj deň.

(Visited 43 times, 1 visits today)
Share