Kupujeme detský matrac

Čo je detský matrac?

Vybrala si si posteľ pre svoje dieťa… a čo matrac pre dieťa? Existuje veľa možností, ako si vybrať kvalitný matrac pre deti, ktorý bude vhodný do detskej postieľky.

Ako náhle viete, aký typ postele kupujete, môžete si vybrať matrac z rôznych materiálov. Hlavné typy detských matracov sú penové, pružinové, z prírodných vlákien a ich kombinácie.

Ak si kúpite posteľ s matracom, nemusíte ho používať len preto, že je zahrnutý v cene. Je dôležité, aby ste kúpili matrac, s ktorým budete vy a vaše dieťa spokojné.

 

Mali by ste si kúpiť nový alebo použitý?

Najlepšie je vždy kúpiť nový matrac pre vaše dieťa. Vaše dieťa potrebuje pevný, čistý a podporný matrac. Nebezpečenstvo matracov z druhej ruky je, že môžu stratiť svoj tvar, môžu obsahovať baktérie a prachové roztoče. Bude tiež pravdepodobne menej komfortné. V ideálnom prípade by ste mali kúpiť nové matrace pre každé svoje nové dieťa.

 

Akú veľkosť potrebuješ?

Niektorí predajcovia odkazujú na typy štandardných a kontinentálnych veľkostí pre matrace pre detskú postieľku. Uistite sa, že kupujete správnu veľkosť.

Rozdiel medzi stranami a koncami matracov a detských postieľok by nemal byť väčší ako 4 cm, ak je matrac pevne zatlačený na jednu stranu, ak je matrac krátky, existuje riziko, že by s mohli zachytiť končatiny dieťaťa.

Všeobecne platí, že hĺbka matraca pre detské postieľky by nemala presiahnuť 10 cm.

Aký typ chcete?

 

Bez ohľadu na to, aký typ matraca si vyberiete, musí byť pevný. Predstavte si, ak sa vaše dieťa otočí – nedokáže sa ľahko pohybovať, ak sa jeho tvár potápa do matrace. Dieťa potrebuje tvrdší matrac ako dospelí.

Penový matrac –najlacnejšia alternatív. Vyberte si penový matrac s vysokou hustotou, ktorá poskytuje dobrú podporu pri spánku a pohodlie.  Niektoré môžu mať ventilačné otvory.

Prírodné vlákna – kokosové vlákno, kokosový orech, latex, mohér,  kašmír alebo hodváb, sa odporúčajú pre ich absorpčné vlastnosti absorpcie.

V závislosti od typu matraca, ktorý si zvolíte, otáčajte ho  pravidelne, aby ste si zachoval svoj tvar.

(Visited 52 times, 1 visits today)
Share