Letná kuchyňa

Nechcete v krásnom letnom počasí stáť zatvorení doma pri sporáku a radi by ste si čo najviac užili vonkajšie prostredie? Tráviť viac času na záhrade, s rodinou a priateľmi a vychutnať si čerstvý vzduch bez nutnosti stále odbiehať domov vám umožní vonkajšie kuchyne. Tie sú obľúbené najmä v západných krajinách a tento trend sa dostáva pomaly aj k nám.

Vytvorte si príjemné miesto, vďaka ktorému si leto vychutnáte naplno. Takúto vonkajšie kuchyni si môžete nechať kompletne postaviť od firmy. Naplánovať si ju ale môžete aj sami, len si dajte pozor na niektoré veci. Najskôr si dobre prezrite záhradu a nájdite pre kuchyňu ideálne umiestnenie. Môže nadväzovať na dom, byť samostatne v rohu záhrady, tvoriť súčasť terasy, pergoly alebo altánku.

Musíte tu samozrejme nejako zaviesť vodu a elektrinu. Rozmyslite sa, či chcete vo vonkajšej kuchyni kompletne variť, alebo tu len vykonávať drobné úpravy a dorábky pokrmov, ktoré ste si už pripravili doma. Mnoho ľudí vonku predovšetkým griluje.

Pre realizáciu vonkajšie kuchyne sa hodia prírodné materiály ako kameň a drevo, pristanú jej tiež tehly. Vyhýbať sa nemusíte kovu a sklu. Často sa používa teakové drevo, ktoré je ideálne do exteriéru. Voľte materiály odolné, kuchyňa bude vystavená rôznym klimatickým vplyvom. Krb a gril postavte do závetria, aby vás neobťažoval dym. Doprajte si dostatok miesta na pohyb okolo pracovnej plochy. Nezabudnite na osvetlenie, aby ste mohli vonku sedieť aj do neskorých nočných hodín. Podlaha musí byť kvalitné, nekĺzavá, napríklad z kameňa alebo protišmykovej dlažby.

Firmy ponúkajú realizácia vonkajších kuchýň na kľúč, ale ide o pomerne drahé riešenie Ak ste šikovní, môžete si ju vytvoriť aj sami. Na jednoduché riešenie nepotrebujete závratné financie. Využiť možno sporák, gril aj otvorené ohnisko. Samozrejmosťou je záhradný nábytok. Hodiť sa môžu aj veci, ktoré nájdete na pôde. Nemusíte mať na záhrade to najdrahšie riadu. Tiež sa zaobídete bez niektorých vymožeností, ktoré majú v klasickej kuchyni svoje miesto, napríklad bez umývačky a veľké chladničky.

Vďaka letnej kuchyni môžete naplánovať záhradná slávnosť, mať hneď po ruke čerstvé bylinky, grilovať so všetkým komfortom. Aj pri príprave pokrmov budete v strede diania a hneď vám varenie pôjde lepšie od ruky.

(Visited 354 times, 1 visits today)
Share