Najčastejšie klamstvá o erektilnej dysfunkcii

Erektilná dysfunkcia je nepríjemné ochorenie, ktoré v dnešnej dobe trápi množstvo mužov. Väčšina z nich sa o tom hanbí rozprávať nahlas a veľakrát s týmto problémom ani nenavštívia svojho lekára. Je to však choroba, ktorá sa dá liečiť.

Aj napriek tomu je však dosť tabu, kvôli čomu o nej vzniká množstvo mýtov a neprávd. V tomto článku sme sa rozhodli spísať tie najčastejšie, ktoré v spoločnosti kolujú.

Klamstvo č.1 – lekár vám nepomôže

Hneď na začiatku vyriešme dilemu, ktorá je hlavnou príčinou dlhotrvajúcej erektilnej dysfunkcie. Pokiaľ muž jednoducho nenavštívi svojho lekára, nevyrieši svoj problém dlhodobo. V prípade, ak sa hanbí môže využiť najprv lieky na potenciu. Ak ani tie nezaberú, je fakt potrebné navštíviť lekára.

Na to, aby ste sa začali úspešne liečiť je najprv nutné zájsť za svojim všeobecným lekárom. Nemusíte mu vysvetľovať všetko do detailov, stačí ak poviete, že máte intímne problémy a on vás predpíše k urológovi. Následne sa pri návšteve urológa sa zistí príčina a odporučí sa vám správna liečba.

Klamstvo č.2 – stáva sa to iba slabým jedincom

Táto nepravda je taká istá, akoby ste povedali, že skutočný chlap si nedokáže zlomiť ruku. Erektilná dysfunkciou trpia muži bez ohľadu na ich vek, fyzický vzhľad alebo spoločenské postavenie. V posledných rokoch sa množstvo mužov s poruchami erekcie neustále zvyšuje a podľa štatistík sa toto ochorenie týka takmer polovici mužov.

Klamstvo č.3 – príčina je predovšetkým psychická

Ľudia si myslia, že príčinou tohto ochorenia sú iba psychické problémy. Pravdou je však úplný opak. Psychológia má v tomto prípade iba 10 % podiel, približne 70 % tvorí organický pôvod a zvyšných 20 % je zmiešaných.

Klamstvo č.4 – príčinou je masturbácia

Extrémy nie sú dobré nikde. Hoci je sex samozrejme lepšou voľbou, masturbácia je lekármi odporúčaná, pretože je to prirodzená sexuálna aktivita. Ak sa to však samozrejme preháňa, môže sa znížiť úroveň hladiny libida.

Záver

Erektilná dysfunkcia trápi množstvo mužov. O to horšie je, že sa ju nesnažia liečiť. Čím dlhšie človek otáľa, tým ťažšie to je. Pokiaľ sa však hanbíte, môžete vyskúšať lieky na impotenciu z eshop lacnegenerika.sk. Ak nezaberú ani lieky, je nutné navštíviť lekára.

(Visited 81 times, 1 visits today)
Share