Najlepšie izbové rastliny na zlepšenie vášho feng shui

Všetci vieme, že pridanie niekoľkých krásnych izbových rastlín do vášho domova vám pomôže, aby sa cítil jasnejší, sviežejší a uvoľnenejší, ale vedeli ste, že niektoré izbové rastliny môžu tiež pomôcť zlepšiť vaše domáce feng shui? 

Tradičná čínska prax feng shui sa točí okolo usporiadania vášho domova, kancelárie alebo iného miesta takým spôsobom, aby ste pomohli zlepšiť vaše zdravie, bohatstvo a šťastie tým, že zaistíte dobrú energiu alebo chi, ktoré cirkulujú v týchto priestoroch. 

Tieto praktiky sú založené na starom čínskom texte – Knihe pohrebu z komentára Guo Pu – a v podstate sa prekladajú ako „vietor-voda“. Mnohí z nás sú zvyknutí na bežné praktiky nenastavovania zrkadiel oproti našim posteliam alebo zabezpečenie toho, aby šťastie neprešlo priamo cez naše domovy s prednými a zadnými dverami oproti sebe. 

Existuje však aj niekoľko užitočných tipov feng shui o tom, ako môžu určité izbové rastliny pomôcť zlepšiť čchi našich domovov. Tu je niekoľko užitočných tipov.

Náš redakčný tím je odhodlaný nájsť a povedať vám viac o produktoch a ponukách, ktoré máme radi. Ak si ich zamilujete aj vy a rozhodnete sa pre nákup prostredníctvom nižšie uvedených odkazov, môžeme získať províziu. Ceny boli správne v čase zverejnenia.

 

Zbavte sa negatívnej energie

Umiestnením rastliny do jedného metra od vášho elektronického zariadenia – počítačov, televízorov atď. – môžete pomôcť vyrovnať sa s prebytočnou elektromagnetickou energiou, ktorú uvoľňujú. Aloe vera je skvelou voľbou, keďže vraj vďaka svojim dužinatým listom dokáže absorbovať takú negatívnu energiu. Je však ostnatý, takže ho vyvážte mäkšou, okrúhlejšou rastlinou v blízkosti.

Rastliny na použitie: Aloe Vera, Jazmín, Bambus

Vyvážiť odtok „vody“

Aby ste sa uistili, že váš domov je dokonale vyvážený pre šťastie, snažte sa znížiť príliš veľa vody – symbol šťastia alebo peňazí – odtekajúcich od vás a vášho domova. Uistite sa, že je záchodové sedadlo dole a dvere kúpeľne sú zatvorené; a tiež pridajte rastlinu do vašej kúpeľne, aby absorbovala všetku negatívnu energiu chi.

Rastliny na použitie: Pothos alebo Diablov brečtan,Mier Lily, Air Plant

v záhrade
.

Zvýšte šťastie

Pridanie akejkoľvek rastliny do vášho domova pomôže v boji proti celkovej únave a malátnosti, pretože pridať zeleň a spojiť sa s prírodou je vždy pozitívna vec. Najlepšie je však držať sa ďalej od špicatých rastlín, pretože by mohli „prepichnúť“ vaše šťastie. Môžete tiež pomôcť zvýšiť svoje osobné šťastie s konkrétnymi rastlinami. Rastlina Jade alebo Money Tree sa bežne používa v čínskej kultúre, pretože jej okrúhle listy symbolizujú šťastie.Kumquatysú tiež skvelým zastúpením „zlato“ a „peniaze“.

Rastliny na použitie: jadeit, filodendron, calatheas,Kumquaty

(Visited 70 times, 1 visits today)
Share