Najväčšie mýty o zuboch

Existuje veľa mýtov o zuboch a zubnej hygiene. Na chvíľu hovoria, že musíte použiť tvrdú kefku, inak budete čítať, že najlepšia je mäkká. Rozhodli sme sa, že sa pozrieme na niektoré zubné mýty o zube a uvidíme, ako to naozaj je.

Najväčšie zlo pre zuby je cukor

Naši rodičia nám povedali, že nejediame sladké alebo zkazíme zuby. Pravda, samozrejme, je to, že nie je nebezpečné, že cukor, ale baktérie, ktoré produkujú škodlivé kyseliny. Potraviny pre tieto baktérie sú uhľohydráty, zvyšky ktorých sa usadzujú medzi zubami. Sacharidy zahŕňajú nielen všetky sladkosti, ale aj ovocie, obilniny,
Nastávajúce matky by nemali chodiť na zubára

Mnoho žien sa vyhýba zubnému oblúku počas tehotenstva a akceptuje to ako skutočnosť, že ich požehnaný stav bude mať najmä zuby. Pravdou však je, že aj počas tehotenstva by žena mala mať návštevu zubára aspoň dvakrát. Je tiež možné použiť niektoré moderné anestetiká, ktoré sa môžu používať počas tehotenstva bez rizika po konzultácii s lekárom.

Pri čistení stačí použiť tvrdú kefku

V skutočnosti môžete bez problémov použiť mäkkú kefu. Mnohí zubári tiež odporúčajú, aby boli oveľa pohodlnejšie a jemnejšie na zuby.
Po jedle sa má použiť špáradlo

Dúfajme, že toto mesto už je na vrhu histórie. Oveľa lepšou možnosťou je použiť zubnú niť, ktorá nebude narušovať ďasná a sklovinu v porovnaní s zubnou pastou.

Čím viac zubov budete čistiť, tým zdravšie budú

Zubný kaz príliš často môže poškodiť sklovinu. Ak potrebujete čistiť zuby medzi ranným a večerným čistením, použite ústnu vodu.

Všetky múdre zuby musia byť vonku

Ak sa múdry zub zapadá bez problémov medzi zubami a nespôsobuje žiadne problémy, nie je dôvod ho roztrhnúť.
Zuby by ste mali po raňajkách očistiť

Väčšina zubných lekárov sa zhoduje, že je oveľa lepšie očistiť zuby pred raňajkami. Dôvodom je, že sa v noci akumulujú baktérie a zubné plaky v ústach. Ak nečistíte zuby, všetky tieto znečisťujúce látky sa dostanú do vášho žaluďa.

(Visited 76 times, 1 visits today)
Share