Nápady na záhradu na balkóne

akonáhle sú dni dlhšie a počasie je teplejšie, aby sme čo najlepšie využili naše zelené priestory a vychutnali si čerstvý vzduch. Ale pre väčšinu majiteľov bytov alebo bytov záhrada (ak nie je komunálna) nie je zvyčajne súčasťou plánu.

To je, pokiaľ nepovažujete balkon. S trochou starostlivého plánovania môžete okamžite zmeniť svoj malý zvýšený priestor na nádhernú mikro-záhradu plnú farieb, vône a atmosféry.

Existuje veľa inšpiratívnych myšlienok, ktoré môžu zmeniť váš malý priestor na balkónovú záhradu, ktorá zvýši životnú skúsenosť vášho domova: vychutnajte si pohľady, posaďte sa, oddýchnite si a rozmnožujte si svoj vlastný kúsok zelene kdekoľvek žijete.

Po prvé, zamyslite sa nad pozíciou a množstvom svetla, ktoré dostane váš balkón, pretože to určuje, aký typ rastlín bude šťastný vo vašom záhradnom balkóne. Tienisté uzavreté oblasti môžu byť naplnené sviežimi zelenými rastlinami, ako sú papradie a hosta. Teplejšie miesta na priamom slnečnom svetle budú vyhovovať kolekcii stredomorských slnečných rastlín plných živých farieb.

Bez ohľadu na veľkosť, existuje veľa využitia pre vaše balkónové záhrady. Ak je tu priestor na vonkajší stôl a stoličky, môžete ju použiť ako vonkajšiu jedáleň alebo možno ako priestor na rozliatie, keď ste zábavní.

Teak a všetko počasie nehrdzavejúcej ocele nábytok v modulárnych tvaroch vyhovuje moderný štýl bytu alebo dekoratívne ozdobené ozdobné liatiny sú nadčasové a elegantné. Alebo si možno vyberiete svoje vlastné miesto na slnku, v takom prípade bude slnečník s pármi dobre umiestnenými posypanými trávami vyzerať super šikovne.

Milovníci jedla nemusia chýbať ako chránené balkónové záhrady dokážu urobiť perfektný šalát a zeleninu rastúce škvrny, tak prečo sa nestanete mestským poľnohospodárom s vlastným balkónom zeleninovou záhradou?

Nakoniec nezabudnite na návrh svojho balkóna na dlhé večery, ako aj na slnečné dni. Máme veľa nápadov na záhradné osvetlenie, ktoré vás inšpirujú.

Pozrite sa na nápady nášho záhradného balkóna a otočte mikroprostor do vašej malej, ale dokonale vytvorenej oázy.

(Visited 161 times, 1 visits today)
Share