Ochrana pred negatívnou energiou

Nikdy nie je ľahké byť okolo negativizmu. Ale okrem toho môže byť dosť toxická a škodlivá, podporovať myšlienku cynizmu, fatalizmu a dokonca aj defeatismu.

Ak ste obklopený negatívnou energiou, ktorá prichádza od spolupracovníka, partnera, priateľa alebo člena rodiny, musíte sa chrániť bez toho, aby ste sa zapojili.

Tu je šesť silných stratégií, ktoré môžete použiť na ochranu proti sebe

Zamerajte sa na riešenia, nie na problémy. Negatívni ľudia majú tendenciu venovať viac času problémom než riešeniam. Zvyčajne to znie ako veľa sťažností, zistenia chyby a nespokojnosti. Aby ste zostali pozitívni, zamerať sa na vytváranie riešení, ktoré fungujú. Ak narazíte na odpor, pozrite sa na silné stránky, na ktoré môžete stavať, alebo na jednoduché kroky na získanie momentu.

Sledujte svoje hranice. Je to smutná skutočnosť, že ste s niektorými ľuďmi z vášho života lepšie. Ale nemôžete dosiahnuť to, čo chcete robiť v živote, ak ste obklopený negatívnou energiou – jednou z najotočnejších a najcitlivejších síl na svete. Vytvorte a udržujte svoje hranice od každého, kto vás chce rozbiť, aj keď je to rodinný príslušník alebo niekto, kto si myslí, že je priateľom.

Nepokúšajte sa opraviť každého a všetko. Ak zistíte, že robíte pre ostatných veci, ktoré by mohli a mali robiť pre seba, nepomôžete, ale umožňovať. Niekedy môžeme neúmyselne produkovať negatívnu energiu tým, že nosíme ľudí, keď vedia chodiť, alebo sa pokúšame opraviť ľudí, keď ich nebolo rozbité. Zistite, kedy zostať jasný.

Reagujte, ale nereagujte. Odpoveď vychádza z duševnej jasnosti a emocionálnej sily a je vybraná tak, aby priniesla želaný výsledok; zatiaľ čo reakcia je nekontrolovateľný reflex, ktorý preteká z impulzov prežitia založených na strachu. Zostaňte čisto od nemilosrdných reakcií a naučte sa premyslene reagovať tvárou v tvár negatívnej energii.

Starajte sa o seba. Nemôžete sa starať o ostatných, ak nemôžete starať o seba. Nie je sobecké alebo zbytočné milovať sa, starať sa o seba, alebo robiť svoje šťastie prioritou. Učenie a praktizovanie sebaobsluhy vám pomôže udržať si základy a silné, keď čelíte negatívnej energii.

Nepodceňujte škodu, ktorú môže negatívna energia spôsobiť – naučte sa, ako sa chrániť a byť chytrí.

(Visited 485 times, 1 visits today)
Share