Prečo je sex vo vzťahu dôležitý

Okrem reprodukcie je sex nevyhnutný z mnohých dôvodov v akomkoľvek venovanom vzťahu. V konečnom dôsledku ide o intimitu, potešenie a sexuálny prejav. Styk má mnoho pozitívnych intelektuálnych, fyzických, emocionálnych a sociálnych výhod. Pochopenie týchto výhod pomôže párom rozpoznať, že sex vo svojich vzťahoch nielenže pomôže sám sebe, ale pomôže aj ďalej spojiť svoj vzťah a vytvoriť širší pocit intimity v milujúcom vzťahu. Či už je to dlhodobý vzťah, alebo ten, ktorý práve začína, sex je dôležitá vec, aby zvážila pre vaše celkové zdravie.

Fyzicky, aktívny sexuálny život môže priniesť mnoho výhod, vrátane mladistvého vzhľadu kvôli lepším stravovacím návykom a častému cvičeniu. Štúdie ukazujú, že sexuálna aktivita spaľuje kalórie a tuk, ale môže tiež spôsobiť, že ľudia budú žiť zdravšie. Bolo zistené, že ľudia, ktorí majú pravidelne pohlavný styk, majú vyššiu hladinu protilátky nazývanej imunoglobulín A (IgA), ktorá podľa výskumníkov na Wilkes University v Pensylvánii bojuje proti chorobám a chráni telo pred nachladnutím a chrípkou. Sex nám pomáha pohodlnejšie spať a vďaka lepšiemu spánku, sex vytvára silnejší imunitný systém. Oxytocín uvoľnený počas orgazmu podporuje u oboch jedincov pokojnejší spánok. Oxytocín pomáha aj iným oblastiam tela. Zvyšuje hladiny oxytocínu do mozgu a znižuje srdcové problémy u žien aj u mužov. To môže pomôcť s kontrolou bolesti, podľa štúdie uskutočnenej na klinike Headache na Southern Illinois University. Štúdia zistila, že polovica žien trpiacich migrénou hlásila úľavu po vyvrcholení. Ukázalo sa, že mnohé iné typy bolesti sa znižujú aj vtedy, keď ste sexuálne aktívny.

Pre ženu existuje mnoho výhod pre častý sex, ako napríklad prežívanie ľahších periód s menším počtom kŕčov. Keď sa maternica uzatvára, zbavuje telo kŕčovito pôsobiacich zlúčenín a môže rýchlejšie a rýchlejšie odstrániť krv a tkanivo. Pohlavie tiež zníži krvný tlak a zvýši kontrolu močového mechúra, čo je dôležité pre ženy po pôrode. Orgasmus je spojený s poklesom rakoviny prostaty u mužov a ochranou pred endometriózou u žien.

Sex je dobrý pre emocionálne zdravie jednotlivca, ale aj pre celkové zdravie vzťahu. Sexuálna spokojnosť úzko súvisí s celkovou kvalitou života. Nárast pohlavia zvyšuje pocit pohody a spokojnosti so sebou., orgazmy môžu znížiť stres spôsobený uvoľňovaním endorfínov; tieto hormóny aktivujú zábavné centrá v mozgu, ktoré vytvárajú pocity intimity a relaxácie a odvracajú depresiu.

Takže ak sa ocitnete bez sexuálnej túžby, môžete zažívať hormonálnu nerovnováhu. Medicínske kúpele BHRC sú lídrom v bio-identickej hormonálnej substitučnej terapii – bezpečnejší postup s lepšími výsledkami

Keď je sex skvelý s vami a vaším partnerom v posteli, vaša dôvera sa zvýši v iných oblastiach. Podľa sexuálneho terapeuta „Keď sa veci v posteli dobre hodia, cítite sa v iných častiach svojho života sebaistejšie a silnejšie,“ čím sa stávame odvážnejšími a nebránenými v živote. Podporuje našu sebaúctu, náš zmysel byť atraktívny, žiaduci, zdatný a sebavedomý. Čo zase prináša pozitívne myslenie a činy do nášho osobného života. Pre naše vzťahy vedie naša zvýšená intimita v dôsledku láskyplného fyzického kontaktu k vysokému množstvu oxytocínu, ktorý sa uvoľňuje počas sexu a bozkávania. Vyvinuli sme nutkanie spojiť sa, odkiaľ pochádza túžba pohladiť sa a držať sa. Pohlavie s niekým, s kým nie ste zamilovaný, môže byť stále príjemné, ale nespĺňa emocionálnu potrebu, preto je lepšie ho zachrániť pre niekoho, koho vám záleží.

Po rozhovore s niekoľkými manželskými pármi, ktoré boli zosobášené dva alebo viac rokov, som získal prehľad o tom, aké dôležité je sex pri udržiavaní zdravého vzťahu. Všetky manželské páry zdôraznili, že sex je veľmi dôležitý v angažovanom vzťahu, pretože si zachováva úroveň intimity, ktorú potrebujú obaja ľudia, aby uspeli. Navrhli tiež, že pomáha jednému partnerovi spojiť sa s druhým partnerom a vytvára pocit šťastia. Všetci sa zhodujú v tom, že tvrdí, že takzvaná „iskra“, ktorá je často potrebná, udržiava túžbu po chaotickom živote, ktorý má väčšina párov s finančnou zodpovednosťou, sociálnymi záväzkami a výchovou detí. V opačnom prípade sa často môže zdať, že ste v manželstve typu partner-typ. Pohlavie medzi partnermi pomáha udržiavať celkový pocit pohody.

(Visited 79 times, 1 visits today)
Share