Prečo sú vstavané spotrebiče výhodné

Pri plánovaní prestavby kuchyne alebo pri robení novej by sme mali starostlivo zvážiť, ako to bude v našej kuchyni vlastne vyzerať. Dnešná kuchyňa sa riadi tým, ako na seba nadväzujú jednotlivé činnosti pri práci v kuchyni. Popri variče patrí pracovná plocha, ktorá musí mať blízko riadu a ostatné pomôcky na varenie.

Elegantný vstavané spotrebiče

Ako vaša kuchynská linka, tak spotrebiče musia zodpovedať vašim nárokom a možnostiam. Rozhodne najdôležitejším artiklom je dostatok miesta. Pokiaľ máte kuchyňu menších rozmerov, potom práve pre vás sú určené vstavané spotrebiče, ktoré šetria miesto v kuchyni. Zvážiť tiež musíte, ako často varíte a pre koľko osôb.

Vstavané varné dosky a rúry
Dnes sú veľmi obľúbené vstavané varné dosky, ktoré sú k dostaniu ako dvoch platničky, klasické štyroch platničky a dokonca sú k dostaniu už aj viac platničkový dosky. Výhoda vstavané varné dosky spočíva v tom, že ju môžete umiestniť prakticky kamkoľvek na vašej kuchynskej linke, nie ste príliš obmedzení miestom, ako tomu je u klasického sporáku. Zároveň môžete umiestniť dosku tak, aby ste mali všetko pekne po ruke a nemuseli pri varení pobehovať po kuchyni. Do obľuby sa dostali tzv. Varnej ostrovčeky uprostred kuchyne. Tie sú však určené predovšetkým pre rodinné domy, pretože vyžadujú dostatok miesta.

Veľmi obľúbené sú dosky a rúry umiestnené v kuchyni samostatne od seba. Zabudovateľný sporák tvorí varná doska a pod ňou umiestnená vstavaná rúra – majú spoločné ovládanie. S týmto vybavením je spojená nutnosť obstaranie digestora, tá sa dá tiež zabudovať do kuchynskej linky tak, že vznikne jednoliaty celok.

Vstavané chladničky a umývačky
Chladničky a umývačky sa stanú súčasťou Vašej kuchynskej linky.Dalším vstavaným spotrebičom vo vašej kuchyni môže byť chladnička alebo umývačka riadu. Pre úsporu miesta sa používajú menšie šuplíková chladničky zabudované priamo v linke. Inak sa robia také chladničky a umývačky, ktoré sa stanú súčasťou vašej linky. Tieto spotrebiče majú len obyčajná dvierka, na ktoré sa namontuje doska z rovnakého materiálu a rovnakého dekoru ako je kuchynská linka. Tento spôsob dnes ponúkajú všetky kuchynské štúdiá.

Plánujeme novú kuchyňu
Pred tým, než začnete sami plánovať zariadení vašej kuchyne, odporúčame vám navštíviť práve také kuchynské štúdio, ktoré vám pomocou 3D prezentácie ukáže návrh vašej budúcej kuchyne. Do návrhu sú zahrnuté aj spotrebiče, teda si dopredu vytvoríte obrázok, ako bude vaša kuchyňa vyzerať. Návrh je zadarmo a kuchyne takto zostavené na mieru sú síce drahšie, ale rozhodne sa vám táto investícia vyplatí. V takejto kuchyni sa bude variť jedna báseň …

(Visited 113 times, 1 visits today)
Share