Prepojenie obývačky a kuchyne

Prepojenie obývačky a kuchyne

Prečo prepojiť obývačku a kuchyňu

Doba je dnes hektická a v práci trávime väčšinu času. O to viac by sme si mali vážiť chvíľ, kedy sa rodina zíde napríklad pri večeri. A práve k spoločnému tráveniu voľného času prispieva trend prepájania kuchyne s obývacou izbou. Kto zrovna varí, nemusí byť odstrčený pri sporáku, naopak sa môže baviť s ostatnými už pri príprave jedla alebo skladanie riad do umývačky.
Ako zladiť prepojenie
Je logické, že v prípade prepájania kuchyne s obývacou izbou alebo obývacej izby s kuchyňou (záleží, aká časť má byť dominantná) chcete, aby miestnosti boli v harmónii, skrátka žiadny násilný prechod a pokiaľ možno jednotný dizajn. Lenže zladiť štýlovo dve miestnosti svojpomocne nie je hračka. Oplatí sa preto pozvať si skúseného architekta. Ten by mal zvládnuť vypracovať hneď niekoľko dispozičných návrhov, aby si zákazník vybral taký, ktorý najlepšie spĺňa jeho očakávania.
Rozmiestnenie nábytku
Asi najdôležitejšie pre obývacie kuchyne je vymyslieť rozmiestnenie nábytku a svetiel. Vaša nová kuchyňa s obývačkou musí byť nielen krásna, ale aj praktická. Dostatočne veľká kuchyňa s úložným priestorom, kde budete mať všetko po ruke, je to rovnako zásadné ako sedenie, z ktorého budete mať výhľad na televíziu, na krb, na terasu, ale zároveň nebudete situovaný chrbtom ku kuchyni (a tak aj k ostatným členom rodiny).
Rozpočet
Ak túžite po prepojenie kuchyne s obývačkou alebo obývačke s kuchyňou, vyčleňte si rozpočet a plánujte vždy dohromady! Je chyba postupovať opačne, teda riešiť najprv jednu miestnosť s tým, že tá druhá sa doladí neskôr. Nečakajte, až na vás stavebná firma začne tlačiť, kde má vykonať inštaláciu vody, odpadu alebo elektriny. Spoločný priestor pre kuchyňu s obývacou izbou je potreba riešiť naraz, na čom sa zhodujú architekti, dizajnéri aj stavebné firmy

(Visited 619 times, 1 visits today)
Share