Rady pre šikovné upratovanie

Získajte praktické rady, ktoré budete potrebovať, aby ste svoju domácnosť upratovali rýchlo a dokonale. Často krát používame najlepšie čistiace prostriedky, ktoré pomáhajú. Ale viete že existujú rôzne alternatívy, ktoré sú lacnejšie, a ich použitie vás vo výsledku prekvapí.

Hubky vs. Mikrovlákno
Dokonca aj najčistejšie domáce hubky môžu byť baktériové magnety a keďže väčšina z nás nemá mikroskop a nikdy nedokáže úplne povedať, aké čisté (alebo špinavé, vo väčšine prípadov) špongie sú, vyhnú sa im úplne. Namiesto toho sa rozhodnite pre handričku z mikrovlákna. Nie je len mikrovlákno lepšie na čistenie povrchov, ale je tiež umývateľné v práčke a rýchle sušenie, čo znamená, že handrička z mikrovlánka nedrží zárodky baktérii.

Podlahový čistič vs. Podlahový parný čistič
Kým niektoré podlahové čističe sľubujú, že to urobia všetko, je to najlepšie riešenie, pokiaľ ide o hlboké čistenie podláh. Namiesto toho môžu byť parné čističe tajnou zbraňou pri vašom dôkladnom upratovaní, pretože nielenže môžu odstraňovať škvrny z keramických dlaždíc alebo vinylových podláh, ale môžu sa tiež dostatočne zohriať, aby zabili baktérie, ktoré pretrvávajú v ťažko dostupných miestach alebo v dlaždiciach. Ak mala vaša rodina mimoriadne ťažkú ​​sezónu chrípky a chrípky, môže to byť najlepší spôsob, ako zbaviť svoj domov týchto zárodkov.

Toaletná kefa vs jednorazové WC utierky
WC kefy majú najmenej očarujúce čistiace povinnosti v domácnosti. Po použití sa často vrátia do držiakov a prinesú so sebou všetku svoju špinavú prácu. Rozhodnite sa pre viac sanitárne riešenie, ako sú jednorazové WC utierky, ktoré sa dodávajú s vstavaným čistiacim roztokom. Ich textúry sú lepšie na čistenie a jednorazové toaletné kefy nemajú rovnaký potenciál na to, aby sa nechali visieť na nežiaducu špinu vo vašej kúpeľni, ktorá je čistá a nedávno vyčistená.

Upratovanie vlastnými prostriedkami vs. Upratovacia firma

V bežných obchodoch môžete kúpiť značkové čistiace prostriedky. Upratovacie firmy nakupujú čistiace prosriedky v špecializovaných obchodoch. Takéto čistiace prostriedky sú účinnejšie a šetrnejšie. Ak si vyberiete v Košiciach upratovaciu spoločnosť, výsledky upratovania budú oveľa lepšie. Vy sa tak zbavíte zbytočnej námahy a vaša domácnosť bude skutočne čistá a zbavená baktérii.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *