Šťastné farby na rok 2022 podľa vášho čínskeho zverokruhu

Čínsky nový rok sa začína 1. februára 2022 a astrologicky je to rok vodného tigra . V roku Tigra musíme byť odvážni, musíme prijať každú výzvu, ktorá nám príde do cesty a určite budeme odmenení.     Odborníci na Feng Shui tvrdia, že rok 2022 bude vyrovnaným rokom, ak sa odvoláme na vzťah medzi piatimi kozmickými prvkami čínskeho zverokruhu.

Aké sú šťastné farby roku 2022?

Ak chcete v roku 2022 zvýšiť svoje šance zarobiť viac peňazí alebo mať šťastie v láske, odporúčame vám naplno využiť Feng Shui a použiť šťastné farby, ako je červená, zelená, čierna alebo žltá . Na šťastie množstvo 2022 sú 2, 6, a 21.   Šťastným klenotom tohto roka je diamant.  Zdravie a šťastie závisia od farieb, ktoré používame na zdobenie obývacej izby, miestnosti, ktorá je v dome mimoriadne využívaná.

Vo Feng Shui môžu farby, ktoré sú prítomné v obývačke, ovplyvniť naše životy a môžu zmeniť naše šťastie.  Farby používané na zdobenie obývacej izby je potrebné vyberať podľa ich významu.     Pre zvýšenie šancí na úspech sa do obývačky odporúča použiť farby, ktoré označujú všetkých päť prvkov, ktoré prinášajú päť druhov šťastia: oheň – sláva, voda – úspech v kariére, drevo – peniaze, kov – mentori, zem – láska, vzťahy.  Odborníci na Feng Shui odporúčajú pridať päť prvkov do obývacej izby bez toho, aby narušili moderný alebo klasický dizajn.  Napríklad steny obývacej izby môžu byť natreté bielou farbou, pohovky môžu byť sivé a ostatné prvky môžu byť zobrazené prostredníctvom abstraktnej maľby obsahujúcej farby ako tyrkysová, fialová a krémová. Ak sa nám nepáčia obrazy, môžeme použiť vázy, vankúšiky a dekoračné predmety v mnohých farbách symbolizujúcich päť prvkov.

Veľa šťastia Farbám na Nový rok 2022?

Rok 2022 je rokom elementu vodného tigra, preto sa v súlade s energiou roka odporúča nosiť tieto farby: červenú, zelenú, čiernu a žltú.  Na prilákanie šťastia na Silvestra tiež potrebujete mať čistý dom a vyzdobiť ho červenými, žltými alebo oranžovými kvetmi, nosiť niečo červené a nové a mať vo vrecku alebo v peňaženke 2 alebo 6 zlatých mincí. .

Šťastné farby na základe vášho čínskeho zverokruhu v roku 2022

Farby tohto roku a farby symbolov pre vodu: tmavo modrá alebo čierna. Nemali by ste zanedbávať farby prvku Drevo ako je zelená a svetlomodrá. Noste ich všetky, najmä šťastnú farbu vášho čínskeho znamenia:

Potkan – červený,žltý , strieborný Vôl – ružová , smaragdová Tiger – sivý , bronzový Králik – ružový, žltý , zelený Drak – červený, rubínový, šedý Had – svetlo žltá Kôň – biely a strieborný Koza – šedá , strieborná Opica – žltá a žiarivo ružová Kohút – ružová a modrá Pes – žltá , hnedá, akva modrá Prasa – jasne červená a žltá

Farebný význam

Oblečenie, ktoré nosíme každý deň, šperky, obuv a iné doplnky, kvety, ktoré chováme v dome, ako aj dekoračné predmety, závesy a posteľná bielizeň by mali kombinovať tieto farby.

Modrá

Modrá predstavuje vodný prvok. To je spojené s čestnosťou, inšpiráciou, požehnaním a komunikáciou. Podporuje kontempláciu a meditáciu a stimuluje kreativitu. Je reprezentáciou harmónie a pokoja a používa sa na odstránenie stavov duševného napätia.  Tiež tí, ktorí sa rozhodli nosiť šperky s modrými kameňmi (alebo Hórovo oko) ako talizman, budú chránení pred akýmikoľvek problémami a negatívnymi energiami, ktoré by mohli zničiť ich plány.     Modrú možno podľa princípov Feng Shui najlepšie použiť v juhovýchodnej oblasti, ktorá sa spája s blahobytom a bohatstvom. Modrej by ste sa mali vyhnúť na strope a streche, pretože sa počíta s tým, že voda, keď dosiahne maximálny bod, začne stekať dole a ničiť všetko, čo jej stojí v ceste.  Túto farbu môžete použiť v kúpeľni a kancelárii. Vďaka tejto farbe majú deti, ktoré sa učia v miestnosti, kde prevláda modrá, vysoké výkony, čo dokazujú mnohé štúdie.  Modrá farba môže byť použitá na maľovanie stien, ako časti nábytku, obrazy a doplnky. Ak ho chcete použiť v manželskej spálni alebo v detskej izbe, môžete si osvojiť morskú tému. Modrá uľahčuje pokojný spánok a priťahuje pokojný stav mysle. Nosením šťastných farieb a talizmanov sa vám tento rok určite podarí predísť negatívnym udalostiam a navyše budete vyzerať skvele, keď si svoj outfit elegantne doplníte.

Zelená

Zelená je jednoznačne farbou prírody, života rastlín a liečenia. Každý z nás by mal vedieť, že zelená upokojuje a pomáha efektívnejšie oddychovať Má regeneračné účinky, pomáha upokojiť myseľ a priaznivo pôsobí na nervovú sústavu. Je účinný pri vyčerpaní a zmierňuje migrény.  Zelená je symbolom pokoja a nádeje. Táto optimistická farba sa perfektne hodí do kúpeľne, pracovne, spálne aj detskej izby. Je vhodný aj do hlučných priestorov. Vyhľadávajú ju najmä emotívni a kreatívni ľudia. Zelená má pozitívny vplyv aj na vzťahy. Obľubujú ho ľudia, ktorí chcú byť prospešní a nápomocní druhým

Sivá

Sivá vyjadruje konzervatívne myslenie a je považovaná za veľmi sofistikovanú farbu. Šedá obývačka sa bude zdať bohatá a svetlá.  Žiadna iná farba nemôže predstavovať opatrnosť a pokoj lepšie ako šedá. Výberom tejto farby pre zariadenie interiéru vášho domu vytvoríte tichý priestor, ktorý vám ponúkne potrebný pokoj.     Ľudia, ktorí uprednostňujú túto farbu, sú pracovití a hodia sa pre kariéru v obchodnej sfére; vzbudzujú dôveru a vo všeobecnosti sú konzervatívne. Sivé milenky si najčastejšie vyberali bezpečný život bez rizík a stresu, pričom vždy hľadali rovnováhu vo všetkom, čo robia.

Strieborná

Striebro je biely a lesklý drahý kov. Je spojená s Mesiacom, ženskosťou, vodou, ženským princípom, ženskou spiritualitou, ochranou a odrazom.  Strieborná žiari a odráža energiu okolitých farieb, a preto ju možno zladiť s farbami, ktoré vysielajú posolstvo, ktoré chcete: hojnosť, lásku, šťastie a nádej. V porovnaní so sivou, ďalšou sofistikovanou farbou, je strieborná optimistickejšia farba.

Zlato

Zlatá je farbou úspechu, úspechu a triumfu. Psychológia tejto farby spojená s hojnosťou a prosperitou, luxusom a kvalitou, hodnotou a eleganciou implikuje bohatstvo, materiálne bohatstvo a extravaganciu.  Zlato v malých dávkach ponúka jas, teplo a slávnostnú atmosféru do každého priestoru. Táto farba si požičala pozitívne účinky spojené so slnkom: lásku, štedrosť a poznanie. Nosenie zlatých šperkov má podľa dátumu narodenia silu ako talizman pre šťastie.     Zlato je spojené s mužskou energiou a silou slnka, na rozdiel od striebra, ktoré je spojené s ženskou energiou a citlivosťou Mesiaca.  Na najvyššej úrovni je to farba spojená s nadradenými ideálmi, múdrosťou, porozumením a osvietením. Inšpiruje poznanie, spiritualitu a hlboké pochopenie seba a duše.

Farby na zdobenie domova

Farby roku 2022 budú z hľadiska bytových dekorácií inšpirované morom. Stredobodom pozornosti je preto modrá, ale aj zelené odtiene.  Výber oceánu na definovanie farieb tohto roka znamená plynulosť farieb, hĺbku a zložitosť. Oceán totiž nemá ani jednu modrú farbu, ale aj odtiene zelenej a pokojné tóny. Táto paleta pokojných farieb sa spája s opätovným nadobudnutím pokoja v časoch rýchlych zmien, ktoré sme už spomenuli.  Medzi ďalšie morom inšpirované odtiene patrí pieskovo biela, hlboká čierna a okysličená, chladnejšia zelená. Celkovo je to paleta inšpirovaná prírodou a je taká rozmanitá, že nikto sa nebude cítiť obmedzený výberom jednej farby.  Na záver možno povedať, že farby roka sa dajú použiť na rôzne materiály a produkty, počnúc dámskym a pánskym oblečením, doplnkami, ležérnymi či športovými taškami alebo interiérovým dizajnom. Harmónia farieb a schémy miešania postupujú tak, aby zobrazovali silnejšie kontrasty: tyrkysovú so sivou alebo jasne oranžovú.

(Visited 83 times, 1 visits today)
Share