Sviečky čakry

chakra je sanskrtské slovo, ktoré znamená točiace koliesko. Ide o systém sedem primárnych energetických centier umiestnených pozdĺž chrbtice. Každá čakra zodpovedá špecifickým oblastiam tela a rôznym emocionálnym a behaviorálnym vlastnostiam. Sedem primárnych čakier sa tiež spája so špecifickými farbami a symbolmi.

Sviečky čakry kombinujú farebnú terapiu s aromaterapiou a predstavujú skvelý spôsob, ako zlepšiť liečivé zasadnutia a meditácie. Farba a vôňa zmesi každej sviečky sú navrhnuté tak, aby zvýšili špecifickú liečivú energiu.
Sedem čakier

Muladhara – koreňová čakra sa nachádza v spodnej časti chrbtice a má červenú farbu. Sviečky červenej čakry podporujú zvýšenú vitalitu a sebavedomie. Farba červená poskytuje energiu Zeme.

Svadhisthana – Sakrálna čakra sa nachádza v dolnej časti brucha pod pupkom. Sviečky oranžovej čakry zvyšujú pocity zmyselnosti a emocionálnej intimity. Tiež podporujú tvorivosť a sebavyjadrenie.

Manipura – Solárny plexus je spojený so žltom, farbou vitality a zvýšenou inteligenciou. Táto čakra sviečka sa používa na podporu vyšších myšlienkových procesov a na podporu silného zmyslu pre osobnú moc.

Anahata – Srdcová čakra je stredom svojej bytosti a slúži ako náboj emocionálnych a duchovných energií. Zahŕňa srdce a obehový systém, podstatu života. Zelené čakre sviečky čerpajú liečivé energie a pomáhajú uvoľňovať bolesti a ľútosť, otvárajúc dušu novým príležitostiam.

Vishuddha – Chakra hrdla, ktorá sa nachádza v strede hrdla, je spojená s farbou modrej. Táto čakra zodpovedá osobnému vyjadreniu; schopnosť počúvať a komunikovať jasne prostredníctvom reči a písaného slova. Modrá má utišujúci účinok, ktorý nám umožňuje pripojiť sa k vyšším myšlienkovým procesom a vyjadriť ich.

Ajna – tretie oko alebo čakra na obočie, sa nachádza medzi obočím v strede čela. Je spojená s farbou Indigo a spája nás s intuíciou, duchovnosťou, vyššou múdrosťou a lepším porozumením. Indigo je hlboko duchovná farba, ktorá spája Zemskú červenú s duchovnou modrou.

Sahasrara – koruna čakra sa nachádza nad korunou hlavy a je spojená s farbou fialovej. Purpur sa od dávnych čias používa na zobrazenie kráľovskej autority a vyššej duchovnej múdrosti. Táto čakra spája dušu s vesmírom a zvyšuje kreatívnu predstavivosť, zvyšuje intuíciu a podporuje lepšie porozumenie.

Použite čakry sviečok, aby ste sa viac zamerali na svoje energetické liečebné práce. Vyčistite a vyvažujte čakry často na podporu zdravia v tele, mysli a duchu.

(Visited 91 times, 1 visits today)
Share