Svieža pleť

Doma je vaša starostlivosť o pleť dovedená k dokonalosti: máte všetky vymoženosti, najrôznejšie prípravky a masky a tiež viete, ako vaša pokožka zareaguje na rôzne vplyvy. Potom sa ale rozhodnete cestovať. A vaša pleť z toho nie je šťastná! Zrazu máte pleť vysušenú alebo príliš mastnú, a namiesto aby na dovolenke vyzerala oddýchnuto a mladistvo, máte kruhy pod očami a vaša pleť má nepeknú zašedlou farbu. Musí to takto byť pri každom cestovaní? Znamená cestovanie automaticky horšie pleť, alebo je spôsob, ako udržať pleť žiarivú a pevnú aj pri náročných presunoch a zmenách klímy?

Starostlivosť o pleť je pri cestovaní zložitejšie ako doma. Vaša pleť čelia na cestách mnohých nástrahám, nech je to zmena vlhkosti, teplôt, alebo množstvo slnečného žiarenia.
Aj keď nejdete k moru, ale cestujete do hôr, nezabudnite na kvalitné opaľovacie prípravky, ktoré ochráni vašu pokožku a zamedzí jej predčasnému starnutiu.

Tu prinášame tipy, ktoré vám pomôžu udržať pleť zdravú aj počas náročného cestovania:

 

1. Pripravte sa dopredu

Viete, že poletíte lietadlom? Idete to extrémne vysokých teplôt? Pripravte svoju pleť niekoľko dní dopredu. Použite peeling, ktorý ju zbaví odumretých buniek, a aplikujte hydratačnú masku, ktorá pleť dostatočne vyživí. Než sa vydáte na cesty, zaistite, aby vaša pleť bola v dobrej kondícii.

 

2. Cestujte bez make-upu alebo s jeho minimálnym množstvom

Aplikujte čo najmenšie množstvo make-upu. Make-up sa môže usadiť v póroch a viazať na seba mikroorganizmy, ktoré na svojej pleti určite nechcete! Make-up tiež môže vašu pleť zbytočne vysušiť, siahnite preto radšej po BB alebo CC krému, ktorý vašu pleť zároveň zjednotí aj hydratuje.

 

3. Ochrana

Nezabudnite na ochranu pred slnkom! Aj keď nejdete k moru, ale cestujete do hôr, nezabudnite na kvalitné opaľovacie prípravky, ktoré ochráni vašu pokožku a zamedzí jej predčasnému starnutiu!

 

4. Tekutiny

Obyčajná voda je pre zdravý vzhľad vašej pleti jednou z najdôležitejších zložiek! Pite predovšetkým čistú vodu, nie sladené džúsy alebo iné nezdravé nápoje. Pomôže to hydratovať vašu pleť zvnútra.

 

5. Extra starostlivosť prvú noc

Až dorazíte do cieľovej destinácie, urobte z starostlivosti o pleť svoju prioritu. Vaša pleť bude vyčerpaná, a než sa prihlásite do hotela, dostane sa do kontaktu s baktériami a ďalšími nečistotami. Pleť veľmi starostlivo umyte, naneste hydratačnú starostlivosť, a ak vyrážate von, tiež krém s ochranným UV faktorom.

(Visited 58 times, 1 visits today)
Share