Tajomné kamene

Tajomné kamene: Pre zdravie aj šťastie

Niekto tvrdí, že ho ich energia nabíja, rovnako, ako napríklad energia stromov. Niekto s nimi rozpráva. Niekto má zase ten „svoj“ kamienok neustále pri sebe a verí, že ho chráni a lieči.
Príroda s dušou

Kamienky často privážame z dovolenky ako drobné upomienkové darčeky, ktorými chceme svojim blízkym pripomenúť, že sme na ne mysleli.

Vzťah ľudí ku kameňom môže byť rôzny. Aj v súčasnosti niektorí veria v duchovnú hodnotu kameňa. „Čo je to kameň?“ Pýta sa vo svojej knihe Svet posvätných kameňov autor Václav Vokolek. Na prvý pohľad jednoduchá otázka, ale odpovedať na ňu už tak jednoduché nie je.

„Kameň v mineralógii je každý pevný a tvrdý nerast, neroztavitelný a nehoriaci, ktorý ani vo vode, ani v oleji sa nerozpúšťa, bez toho ako kovy pod kladivom preťahuje,“ nachádza český spisovateľ odpoveď v Riegrovej Slovníku náučnom z roku 1865.

Existuje jeden špecifický kameň. Kameň mudrcov. „Ten nie je možné uvidieť v mineralogických zbierkach ani v atlasoch. Do žiadnej „kamenné“ definícia nezapadá. Ale v mnohých starých učených knihách býval skloňovaný v mnohých pádoch, „dodáva Vokolek.

Tajomný kameň vraj podľa mudrcov dokázal z tela vyhnať nezdravé látky, organizmus omladzovať a snáď ho aj učiniť nesmrteľným. A ako vedľajší produkt vedel obyčajné kovy meniť vo zlato.

A toto vedomie považuje Vokolek za základ posvätné úcty ku kameňu. Je presvedčený, že v každom kameni sa ukrýva nepredstaviteľné množstvo energie. Aj v tom, Ktorýsi vojde do našej dlane.

Tiež tisíce rokov stará čínska filozofia feng-šuej s kameňmi pracuje. Radí ich k elementu Zeme. Symbolizujú pokoj, stabilitu a záštitu.

„Väčší kamene, balvany alebo skaly vo forme kopca alebo hory za domom v podstate“ kryjú chrbát „. Obydlia tým získa pevný a solídny charakter, čo sľubuje úspech, „tvrdí v knihe Feng šuej lexikón od A do Z autorka Christine M. Breadler.

„Pri zariaďovaní vodné plochy na záhrade (rybníček, tôňa či jazierko) alebo väčšie izbové fontánky, by sme si mali uvedomiť, že viditeľný kameň v rámci vodnej plochy vedie k harmónii,“ dáva praktické rady.

„V každom prípade sa kamene používajú k tomu, aby poskytli dojem izby a bezpečia. Navyše, ak je to potrebné, dokážu ovplyvňovať energetický tok, teda brzdiť ho, viesť ,, sústrediť či zvyšovať.

A ako symbol pokoja a bezpečia potom vraj postačí dekoratívne rozprestrieť niekoľko kameňov v byte či v dome.
Drahé kamene a naše zdravie

V rôznych kamenných i virtuálnych obchodoch dnes ponúkajú drahé kamene, ktoré vraj vedia liečiť. Predavač vám určite poradí, ktorý kameň je vhodný na konkrétne zdravotné ťažkosti. Dokonca sú kamene rozdelené aj podľa znamenia zverokruhu. Potom stačí len mať stále pri sebe ten „správny“ kameň a on už vraj sa sám postará o to, aby vás chránil aj liečil zároveň.

Na výber máte krásne leštené exponáty, ale aj surové neopracované kamene. Tie leštené sú často oveľa krajšie, ale „odborníci na kamene“ tvrdí, že tie neopracované vyžarujú oveľa viac energie.
Nabíjať, najlepšie na slniečku

Kamene si svoju energiu môžu tiež „dobiť“. „Keď si domov prinesiete nový kamienok, nechajte si ho cez noc očistiť v sklenenej miske so studenou vodou. Misku používajte len pre čistenie kameňov, nepripravujte v nej jedlo. Jedenkrát týždenne kamienok prepláchnite päť minút pod studenou tečúcou vodou, či opäť nechajte v miske cez noc, „radí predajcovia kameňov.

Kamienky možno nabiť tiež na slniečku. Niektoré. Odporúča sa vystaviť je lúčom priameho dopoludňajšieho slniečka, a to maximálne na desať minút. Pozor. Informujte sa pri kúpe, niektoré kamienky vraj totiž priame slnko neznášajú a potom sa „nabíjajú“ v polotieni.

TAJOMSTVO KAMEŇOV

moc krištáľu
Ako a čím pôsobí
Ako pôsobí na čakry
Suiseki – strážený poklad
posvätné megality
neudusia je

Kamene tiež potrebujú „dýchať“. Preto ak máte kamienkov viac, nenechávajte je nahádzané na sebe v jednej krabici, ale rozostavte je na plochu. Pritom by mali mať prístup k dennému svetlu.

„Všeobecne platí, že nie je dobré kamene miešať v jednej nádobe. Obzvlášť modrej a fialovej kamienky to nemajú rady, „dodávajú ezoterike.

A ešte jednu radu: „Akonáhle kamienky popraskajú či zakalí, je to signál, že zo seba vydali čo mohli. Nevyhadzujte ich do koša, ale za ich prácu sa im odmeňte. Môžete ich dať ku kvetinám do kvetináča, či vrátiť do krajiny. “

Kamene podľa znamenia zverokruhu

Baran 21. 3. – 20. 4. chalcedón, karneol, ametyst, hematit, unakit, červený jaspis, machové acháty
Býk 21. 4. – 21. 5. zelený avanturín, ruženín, karneol, malachit, ruženín, obrázkový jaspis
Blíženci

22. 5. – 21. 6.
sardonyx, tigrie oko, citrín, krištáľ, modrý chalcedón, karneol
Lev 23. 7. – 23. 8. krištáľ, granát, ónyx, tigrie oko
Rak 22. 6.- 22. 7. zelený avanturín, karneol, achát, amazonit, Brekciový jaspis, perleť, rodonit
Panna 24. 8.- 23. 9. sardonyx, citrin, jaspis, ametyst, karneol, lapis lazuli, tigrie oko, sodalit, ametyst
Váhy 24. 9. – 23. 10. záhneda, citrín, achát, nefrit, rodonit, ruženín, serpentín, unakit
Škorpión 24. 10.- 23.11. karneol, červený jaspis, opál, achát, hematit, malachit, červený avanturín
Strelec 24. 11.- 21.12. modrý chalcedón, sodalit, granát, ametyst, Dumortierit, lapis lazuli
Kozorožec 22. 12. – 19. 1. ametyst, onyx, krištáľ, Brekciový jaspis, obrázkový jaspis
Vodnár 20. 1 – 18. 2. sokolie oko, fluorit, tyrkys
Ryby 19. 2. – 20. 3. ametyst, jaspis, opál, fluorit, nefrit, perleť, tyrkys

(Visited 89 times, 1 visits today)
Share