tajomstvo lásky

Tajomstvo lásky

Láska nie najvnútornejšie potrebou mužov aj ženy. Ľudský duch trpí nie hrozbou choroby alebo chudoby, ale strachom, že nie je nikoho, kto by o neho skutočne stál, nikto, kto by mu skutočne rozumel. My všetci zúfalo túžime po láske, bez ohľadu na to, či sme zdraví, majetní či rozumní, lebo bez lásky zostávame osamotení. A je teda láska hľadaná ako v nebi, tak i v pekle, ako svätými, tak i hriešnikov, či už je toto hľadanie zavedie kamkoľvek … napríklad i skrze bludisko sexuálna revolúcia do Veku Vodnára. Bez ohľadu na to, akou cestou sa uberajú na svojej púti za šťastím, tou vnútornou potrebou, ktorá je na tejto púti poháňa, je vždy láska. Nejde o to ju dávať, nejde o to ju dostávať, ide o to zdieľať ju. Milovať a byť milovaný.

Prečo je trvalá vzájomná láska tak nepochopiteľná? Aby muž a žena dosiahli úplného a trvalého spojenia so svojou druhou polovicou (s duchovným Blíženci), musia sa najskôr naučiť zákonitostiam dvanástich slnečných znamení, musia zvládnu múdrosť týchto dvanástich tajomstvo lásky. Potom budú svojimi duševnými, telesnými, citovými a spirituálnymi podstatami schopní dosiahnuť konečné, dokonalej harmónie.

Putujeme okolo svojho astrologického či karmického kolesa života. Od svojho zrodenia pod vplyvom rôznych slnečných znamení pokračujeme v ceste rýchlo vpred, aj keď občas otáľame nejakú dobu na mieste a mnohokrát sa vraciame k prežitkom istého slnečného znamenia, aby sme si tak osviežili už raz poznané zákonitosti. Každý sa však vyvíja svoju vlastnú rýchlosťou. „Ja“ nášho nadvedomiu nás núti k postupnému zdokonaľovaniu pozitívnych vlastností všetkých dvanástich znamení a na to, aby sme zbavili vlastnú podstatu ich negatívnych vlastností, takže každý z nás sa stane nakoniec kúskom rýdzeho zlata s vlastnou, plne vyvinutou entitou, hodnú splynutie so svojou druhou polovicou – duchovným Blížencom. Za našou túžbou po láske – po duchovnom blíženci – leží naša skrytá múdrosť. Tajomstvo samého života. Ezoterická pravda.

V každom z nasledujúcich prežitkov sú muž či žena plne schopní naučiť ostatných prvej vlastnosti, avšak učiť sa druhé vlastnosti je pre osobnosť zložité. Akonáhle však porozumenie tejto druhej vlastnosti dosiahne stupeň porozumenia vlastnosti prvý, potom muž či žena danej slnečné znamenia plne ovládli. Duša musí skrze nasledujúcich prvých šesť iniciáciou lásky prejsť viackrát:

 

Baran Dojča „som“ učiť, že láska je nevinnosť
učiť sa, že láska je dôvera

Býk Batoľa „mám“ učiť, že láska je trpezlivosť
učiť sa, že láska je odpustenie

Blíženci Dieťa „myslím“ učiť, že láska je uvedomenie
učiť sa, že láska je pocit

Rak pubescentov „cítim“ učiť, že láska je oddanosť
učiť sa, že láska je sloboda

Lev Dospievajúci „chcem“ učiť, že láska je extáza
učiť sa, že láska je pokora

Panna Dospelý „analyzujem“ učiť, že láska je čistota
učiť sa, že láska je naplnenie
Potom, čo muž a žena dosiahnu citové dospelosti v týchto prvých šiestich vývojových fázach, je potrebné, aby (viac než jedenkrát) prešli skrze zostávajúcich šesť iniciáciou lásky, a aby tak objavili jej hlbší duchovný zmysel:

 

Váhy Manželstvo „porovnávam“ učiť, že láska je krása
učiť sa, že láska je harmónia

Škorpión Sex „túžim“ učiť, že láska je vášeň
učiť sa, že láska je poddanie sa

Strelec Poznanie „vidím“ učiť, že láska je úprimnosť
učiť sa, že láska je vernosť

Kozorožec Prežitok „užívam“ učiť, že láska je múdrosť
učiť sa, že láska je nesebectvo

Vodnár Idealizmus „viem“ učiť, že láska je tolerancia
učiť sa, že láska je jednota

Ryby Pokora „verím“ učiť, že láska je súcit
učiť sa, že láska je VŠETKO
A tým si nakoniec uvedomiť, že láska je večná.

(Visited 177 times, 1 visits today)
Share