srdce

Tipy na podporu zdravia a mysle

Nezdravý životný štýl. To je jeden z najväčších zdravotných problémov s ktorého vzniká: mozgová mŕtvica, srdcové choroby, cukrovka či rakovina. Lekári odporúčajú, aby ste viac mysleli na vaše srdce, myseľ a udržiavali telo v dobrom stave.

 

Aké je tajomstvo dlhého a zdravého života?

 

  1. Každodenné cvičenie

 

Rovnako, ako si každý deň čistíte zuby je rovnako dôležité cvičiť. Vypnite televíziu alebo počítač a získajte pre seba aspoň 30 minút.

Ak chcete cvičiť pre srdce, je vhodné aeróbne cvičenie. Je veľa možností aeróbneho cvičenia? Chôdza, jogging, jazda na bicykli, eliptický stroj, plávanie…

 

Začnite s niečim jednoduchým – zaparkujte auto na vzdialenejšom mieste ako obvykle. Choďte po schodoch namiesto výťahu. Ak idete autobusom vystúpte o zástavku skôr.

  1. Zdravá výživa

 

Obmedzte alebo najlepšie prestaňte jesť jedlo z vysokým obsahom tuku. Nasýtené tuky, soli a cholesterol neblaho vplývajú na vaše zdravie. Tieto potraviny nahraďte ovocím, rybami, orechmi, olivovým olejom – stravujte sa ako Talian, Španiel či Grék.

 

  1. Chudnutie

 

Príliš veľa telesnej hmotnosti je tiež veľký zdravotným rizikom. Ak budete prijímať viac kalórii ako spálite tak budete priberať – je to také jednoduché. Musíte jesť menej a robiť viac. Snažte sa zmeniť životný štýl.

 

  1. Pravidelné zdravotné prehliadky

 

Povedzte svojmu lekárovi svoju rodinnú anamnézu. Zistite svoje rizikové faktory. Ženy môžu ísť na mamograf na skríning rakoviny prsníka či krčku maternice. Muži si môžu dať urobiť vyšetrenie rakoviny prostaty. Tiež je dobré pravidelne kontrolovať hladinu cukru, krvý tlak či testovať cholesterol v krvi. Uistite sa, že vaše očkovanie je vhodné.

 

  1. Menej stresu

 

Ak si človek povie, že je príliš zanepráznený aby mohol cvičiť vytesňuje eľmi dôležitú súčasť života. Rovnako ako trávite čas s rodinou a priateľmi je dôležitá fyzická aktivita. Je to rozhodujúce pre vaše zdravie a dlhovekosť. Cvičte, oddychujte a spite správne.

(Visited 67 times, 1 visits today)
Share