Tipy pre zdravú a sviežu pleť

1) Jahody
Jahody majú viac vitamínu C na porciu než napríklad pomaranče a grapefruity. Výskum klinickej výživy ukazuje, že ľudia, ktorí jedia potraviny bohaté na vitamín C, majú menej vrások a majú aj menej suchú kožu ako tí, ktorí jahody nejedia. Vitamín C bojuje s voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú bunky, naopak rozkladá kolagén, čo vedie k jemnejším linkám pleti. Pre hladšie, lepšie hydratovanú pleť je tiež vhodné aplikovať masku prírodných bobúľ raz či dvakrát týždenne a jesť potraviny bohaté na vitamín C a to každý deň.

kyselina hyaluronová jahody
TIP:
jahodový koktail

V kuchynskom robote alebo mixéri zmiešajte 1 šálka mrazených alebo čerstvých jahôd (môže byť aj mix jahody, maliny a čučoriedky – sú to všetko antioxidačný hviezdy). Zmiešajte dohromady, pridajte 1 šálka vanilky alebo jogurtu a 1,5 lyžice medu. A to je všetko. Užite si kokteil, ktorý skvele chutí a zároveň podporí zdravie a krásu Vašej pleti.

Ak nevypijete všetko, môžete zostávajúce koktail v ľahkej vrstve použiť aj ako mikropleťovou masku na tvár (nechajte stvrdnúť, kým sa nevytvorí hladká vrstva), odporúčaná doba 8 minút bude dostačujúci, potom pleť dôkladne umyte.
2) Olivový olej
Antioxidačné a protizápalové vlastnosti olivového oleja sú prospešné nielen pre vnútorné orgány, pomáhajú však aj k zjemneniu Vašej pokožky.
Už „starí Rimania“ vmasírovávali olivový olej do svojej kože. Pri použití priamo na kožu má olivový olej blahodarný účinok pre jemnejšiu a žiarivejšiu pleť aj pokožku. Konzumácia olivového oleja, bežne používaného v zdravom stredomorskom jedálničku, poskytuje Vášmu telu antioxidanty k odzbrojeniu voľných radikálov a zníženie možných zápalov. Navyše je vhodný aj pre suchú pokožku. Objaví sa olivový olej aj vo Vašej životospráve?

Zjesť, alebo naniesť na pleť?
kyselina hyaluronová olej
TIP:
Pri večeri dáme pár lyžičiek extra panenského olivového oleja do malej misky a ponoríme doň celozrnný chlieb a zjeme, aj táto drobnosť môže zlepšiť stav Vašej pokožky.

Extra panenský olivový olej môžete používať aj na vyprahnuté a suché pery, pomáha je skvele hydratovať. Používa sa aj na lakte a päty.
3) Zelený čaj
Ako iste viete, zelený čaj sa odporúča pre upokojenie a prečistenie organizmu. Je plný antioxidantov pre boj proti zápalom a vírusom. Pitie zeleného čaju môže znížiť riziko rakoviny kože. A keď pridáte trochu citrusové šťavy, tak tieto „čajové antioxidanty“ dlhšie vydrží v tele.

Najprv si vychutnajte svoj čaj a potom ho môžete použiť aj na zatvorené očné viečka!

Nebojte sa vypiť aspoň tri veľké hrnčeky zeleného čaju denne pre jeho antioxidačné oživenie Vášho tela, vnútorný stav Vášho tela má veľký význam aj pre Vašu pokožku a pleť, pretože pokožka je odrazom vášho vnútorného zdravie.

kyselina hyaluronová zelený čaj

TIP:
Použité čajové vrecúška ešte nevyhadzujte. Nechajte ich vychladnúť (napr. V chladničke) a môžete použiť na zatvorené vyčkať očí po dobu 10 – 15 minút. Zelený čaj obsahuje triesloviny, ktoré pri aplikácii sťahujú kožu, môžu tiež pomôcť pre zníženie opuchov.
4) Tekvica
Tekvica obsahuje karotenoidy, tie sú prospešné pre boj proti vráskam a pomáhajú neutralizovať voľné radikály v koži, bráni ich poškodeniu buniek a spomaľujú starnutie kože a pleti. Tekvica je plná vitamínov (C, B, A, E), obsahujúca silné enzýmy, ktoré pomáhajú čistiť pleť. Tekvica má tiež skvelé hydratačné vlastnosti, čo je veľmi prospešné pre Vašu pleť.

kyselna hyaluronová tekvica

TIP:
V kuchynskom robote alebo mixéri zmiešajte 2 hrnčeky tekvica v konzerve, 4 lyžice nízkotučného vanilkového jogurtu, 4 lyžice medu a 1 lyžičku tekvicového korenia. Po tej naneste na tvár, alebo na koži: nechajte pôsobiť 10 minút a nakoniec opláchnite. Je to výborné pre hydratáciu a zmäkčenie pleti či kože.
5) Granátové jablká
Granátové jablká obsahujú najviac antioxidantov v ovocí. Výskum ukazuje, že táto ovocná šťava má viac aktívnych látok na boj proti zápalom a škodlivinám v tele formou antioxidantov ako napr. Červené víno alebo zelený čaj. Doprajte si preto občas granátové jablko, používané pre svoje výborné vlastnosti aj v kúpeľoch v rôznych prísadách.

kyselina hyaluronová jablko

TIP:
Odrezanej šupky granátového jablka nevyhadzujte. Nechajte ich v miske vo vode asi 5-10 minút. Po odkvapkaní aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť na pár minút, potom opláchnite. Na hrubšie kožu (napr. Lakte) pridajte 3/4 hrnčeka cukru.

Užite si granátové jablká len tak, alebo je dobrá ich kombinovať s najrôznejšími syry.

(Visited 60 times, 1 visits today)
Share