Top 5 bylín pre žiariacu a nádhernú pleť

Každý chce dosiahnuť žiarivú, nádhernú a dokonalú pleť. Často ide o to nesprávne a používame škodlivé chemické naložené syntetické kozmetické výrobky, ktoré nakoniec spôsobujú viac škody než dobré.

Ak chcete urobiť skutočnú a trvalú zmenu pre kožu, rozhodnite sa pre prírodné alternatívy, ako sú tieto čarovné rastlinné látky.

1. Harmanček

Harmanček je jedným z prírodných zázrakov. Má neuveriteľné množstvo výhod a nič viac ako pre našu pleť. Alfa-bisabolol – zlúčenina nachádzajúca sa v harmančeku – údajne znižuje výskyt jemných línií a vrások tým, že urýchľuje proces hojenia kože a súčasne má antidráždivé a protizápalové vlastnosti. Použitie chladeného šálku heřmánkového čaju ako umývanie tváre alebo aplikáciu čajových vrecúšok na vašu pokožku sú dva z najúčinnejších spôsobov, ako využiť heřmánku ako prirodzeného liečiteľa kože.

2. Čarodejnica Hazel

Vyrobené z listov a kôry severoamerického čarodejnice Hazel Hazel, milióny ľudí prisahajú čarodejnicou za svoje akné uvoľňujúce vlastnosti. Čarodejnica je protizápalová látka, ktorá pomáha znižovať zápal pupienkov. Taktiež odstraňuje nadbytočný kožný mazu bez toho, aby sa pokožka vysychala príliš. Čarodejnica je tiež príťažlivá, čo pomáha utiahnuť kožné tkanivá a môže zmierniť vzhľad tmavých očných kruhov.

3. Aloe Vera

Aloe vera je ďalšou z najpopulárnejších bylín na ošetrenie pokožky. Aplikuje sa najčastejšie ako gél, ženy používajú gél z aloe vera pred aplikáciou make-upu na udržanie pokožky hydratovanej, zatiaľ čo muži často po aplikácii pokožky po holení rehydratujú a ošetrujú malé rezy. Rovnako ako čarodejnica, aloe vera je ďalším dôležitým prírodným liekom v boji proti akné. Jeho protizápalové vlastnosti znižujú veľkosť pupienkov, zatiaľ čo jeho antimikrobiálne vlastnosti zabíjajú baktérie. Bohatý vitamín C a E – dva najdôležitejšie vitamíny pre našu pokožku – aloe vera je ďalší prírodný zázrak pre dosiahnutie zdravého, nádherného pokoženia.

4. Kalendula

Calendula je záhradná rastlina v sedmokráska, ktorá ako aloe vera a čarodejnica má protizápalové, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Je tiež alergickým činiteľom, ktorý pomáha uzdravovať rany a utíšiť poškodenú pokožku, ako sú spálenie, odrezky a škrabancov. Mnohí tiež používajú olej na nechty na liečbu ekzému.

5. Lavender

Levanduľa môže byť viac známa svojimi relaxačnými účinkami na myseľ, ale tiež pomáha utišovať pokožku. Je bohatá na zlúčeninu nazývanú linalool, ktorá pomáha pri hojení pokožky a zároveň zabraňuje degenerácii tkaniva a udržuje pokožku pevnú a bráni vráskam. Aby sa levanduľa stala ešte viac anti-starnutie zázrak, podporuje rast nových kožných buniek kvôli jeho cytophylactic vlastnosti. Lavender tiež pomáha uzdravovať rany, tkanivo jazvy, akné, ekzém a problémovú pokožku. Byť antivírusový, protizápalový, anti-toxický, antibakteriálny a antiseptický práve slúži na to, aby ukázal, aké neuveriteľné levandule je pre pokožku.

(Visited 40 times, 1 visits today)
Share