Vianočné vône

Vianočný čas je plný farebných miest vianočných ozdôb a krásnych dekorovaných darčekov, zvukov smiechu a blízkych, chuť dovolenky a mnohých vôní tohto špeciálneho obdobia roka.

Keď myslím na sviatky, myslím na nádherné vonkajšie scény, padajúci sneh, pečivo a lahodnú jedlá a prírodnú arómu vianočných stromčekov, borovicových ihličiek, kvetov rozmarínu, kadiva, muškátového orecha a tak ďalej. Posledná vec, ktorú chcem spájať s Vianocami, sú syntetické chemikálie … ale ako každý rok prechádza, vidím stále viac syntetických výrobkov na parfumovanie na trhu v nespočetných „dovolenkových“ vôňach. Sviatočné sviečky sú mimoriadne rastúci trh za posledné roky. Väčšina sviečok sa vyrába s parafínovým voskom (vedľajším produktom ropnej produkcie), ktorý pri spálení emituje toxíny do ovzdušia. A väčšina sviečok je osvietená syntetickými vonnými olejmi. Nie je divu, že toľko ľudí vyvíja alergie a bolesti hlavy z vonných sviečok a iných syntetických izbových vonných látok.

Osvieženie našich domovov je jednoduché, lepšie pre naše zdravie, môže byť cenovo dostupnejšie ako nákup syntetických komerčných vonných výrobkov a dáva vám väčšiu kontrolu nad prispôsobením vône vašim rodinným preferenciám.

(Visited 55 times, 1 visits today)
Share