Ako si vybrať lacné matrace

Takmer  tretinu  života trávime spánkom a odpočinkom v posteli. To aký je náš spánok kvalitný sa ukáže na našom zdravý. Behom spánku by mal organizmus regenerovať a naberať sily do nového d)na. Pre zdravý spánok je teda okrem kvalitného prostredia, kvalitnej postele dôležitá aj potreba kvalitného matraca.

Ak sa budete v posteli prevaľovať zo strany na stranu a nemôžete sa dobre vyspať, nemusí to byť zlý sen, stres a veľa iných faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu spánku.

Najmä ak máte staršiu posteľ a starý matrac, určite by ste ho mali čo najskôr vymeniť za nový a kvalitný matrac.

Ponuka matracov je dnes široká. Môžete si vyberať matrace podľa rôznych parametrov. Ako si však kúpiť lacné matrace?

Tuhosť matraca

V minulosti sa tradovalo, že mäkký matrac škodí a matrac by mal byť tvrdý. Ako výskumy dokazujú, nie je tomu tak. Vy si tak môžete vyberať mäkké, stredne tvrdé a tvrdé matrace. Tuhosť zvoľte podľa toho, aká je vaša poloha počas spánku. Ak spíte na chrbte, zvoľte tvrdý matrac, ak spíte na bruchu potom si kúpte mäkký matrac. Stredne tvrdé matrace sú pre tých, čo spia na boku.

Podkladová položka

Ak si vyberáte kvalitný a lacný matrac, mali by ste zohľadniť aj podkladovú podložku. Ak spíte na pevnej doske, zvoľte pružinové matrace. Väčšina ľudí si dnes kupuje postele z roštom. Ten býva latkový, alebo lamelový. Postele z roštom zabezpečia priedušnosť matraca a tiež sa predlží jeho životnosť.

Najlacnejšie matrace sa dodávajú penové, latexové, ktoré sa hodia na všetky bežne dostupné rošty.

Veľkosť matraca

Dĺžka a šírka matraca by mala byť taká, aby zohľadňovala veľkosť človeka. Pre zdravý spánok by jeho dĺžka mala byť 10 až 20 cm dlhšia, a ideálna šírka je 90 cm.

 

(Visited 89 times, 1 visits today)
Share